Уряд Греції звільнить 30 тисяч держслужбовців

Греція намагається уникнути дефолту, звівши витрати на чиновників до мінімуму.

Уряд Греції погодив план по звільненню близько 30 тисяч держслужбовців в рамках заходів щодо скорочення бюджетних витрат, повідомляє в неділю агентство Reuters з посиланням на неназваного заступник міністра.

За словами співрозмовника агентства, передбачається створити так званий трудовий резерв, перевівши частину співробітників держапарату на часткову оплату з наступним звільненням через рік. Передбачається, що 30 тисяч чиновників будуть переведені в трудовий резерв вже до кінця 2011 року.

Рішення про скорочення держслужбовців було прийнято одноголосно на засіданні кабінету міністрів, яке проходить ввечері в неділю в Афінах. На ньому також був затверджений проект бюджету на 2012 рік. Документ передбачає дефіцит бюджету в розмірі 6,8 відсотка ВВП, що перевищує погоджений з кредиторами дефіцит на рівні 6,5 відсотка ВВП.

Дефіцит бюджету на 2011 рік, за оцінками уряду, складе 8,5 відсотка ВВП, що також перевищує вимогу МВФ і ЄС про дефіцит не більше 7,6 відсотка. Як підкреслюється в заяві міністра фінансів Греції, утримати дефіцит у межах 8,5 відсотка вдасться, якщо державні механізми і громадяни поведуть себе "відповідним чином".

Греція знаходиться на межі дефолту, її державний борг становить близько 350 мільярдів євро. Уряд країни був вимушений звернутися за фінансовою допомогою до керівництва ЄС. Навесні 2010 року ЄС, МВФ і ЄЦБ оголосили про готовність виділити 110 мільярдів євро, а в липні 2011 року попередньо схвалили ще одну кредитну лінію на 109 мільярдів євро.

Як відомо, яксперти прогнозують, що Греція оголосить дефолт за своїми борговими зобов'язаннями, але не залишить зону обігу євро.

Читайте також:

Катару дістануться золоті родовища в Греції

Греки спорудили шибениці для своїх депутатів

Америку попросили не пхати носа у справи Європи

Греція оголосить дефолт, але із єврозони не вийде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: