Уряд Іраку звинувачують у розкраданні 18 млрд. доларів

Колишній глава іракського комітету боротьби з корупцією звинуватив діючий іракський уряд в крадіжці 18 мільярдів доларів США.

Колишній глава іракського комітету боротьби з корупцією суддя Ради Хамзат ер-Ради звинуватив діючий іракський уряд, і зокрема його главу Нурі аль-Малікі, в крадіжці з державної казни 18 мільярдів доларів США. Про це повідомляє іракське інформаційне агентство "Новини Іраку".

За словами ер-Ради, комітет виявив великі розкрадання державних грошей, що призначалися на соціальні потреби, і зібрав докази по трьом тисячам епізодів, в яких фігурували члени уряду і їх родичі.

У 2004 році за ініціативою США в Іраку був створений комітет з боротьби з корупцією, який очолив ер-Ради. Через деякий час він відмовився від своєї посади і переїхав до США.

Свої дії суддя пояснив неодноразовими погрозами, що звучали в його адресу. За його словами, деякі співробітники комітету, а також члени їх сімей були убиті в Іраку після оприлюднення попередніх результатів роботи комітету.

"Членів сімей наших співробітників і самих чиновників викрадали, катували, а деяких убили після появи результатів нашої роботи. У мою адресу також звучали різні погрози", - сказав ер-Ради.

Він повідомив, що в жовтні цього року передав в конгрес США інформацію про те, що іракський прем'єр потурає розкраданню державної скарбниці і прикриває своїх родичів, активно замішаних в справах про корупцію.

Уряд Іраку офіційно спростував твердження колишнього глави комітету з боротьби з корупцією і пообіцяв найближчим часом порушити проти нього самого справу про хабарництво і нападки на іракський правлячий режим.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: