Уряд Ірану подав офіційну скаргу на спецслужби США

Уряд Ірану звинуватив агентів ЦРУ у викраданні науковця-ядерника Шахрама Аміра під час його паломництва до Саудівської Аравії.

Тегеран звинувачує агентів ЦРУ у викраданні науковця-ядерника Шахрама Аміра під час його паломництва до Саудівської Аравії.

Лист з скаргою був переданий посольству Швейцарії в Тегерані, що представляє інтереси США. Міністерство закордонних справ Ірану повідомило, що Амірі утримується в США проти своєї волі, і цьому є докази.

Ні посольство Швейцарії, ні Держдепартамент США поки не коментують іранську скаргу, зазначає видання. Амірі працював в тегеранському університеті Мальок Аштар, що підтримує тісні зв'язки з Корпусом вартових ісламської революції (КВІР). Він зник після трьох днів перебування в Саудівській Аравії весною 2009 року.

Американські ЗМІ повідомляли, що ЦРУ планувало і організувало втечу Шахрама Амірі на захід, але ніхто його не викрадав - науковець діяв добровільно. Проте на початку червня на іранському ТБ був показаний відеоролик, на якому людина, що називає себе Шахрамом Амірі, заявила, що був викрадений американськими агентами і насильно утримується в США.

Людина на плівці стверджувала, що йому була зроблена ін'єкція снодійного препарату.

"Коли я прокинувся, то вже знаходився на борту літака, який летів в США", - заявив він. Фізик-ядерник стверджував, що протягом восьми місяців знаходився в штаті Арізона і піддавався тортурам і серйозному психологічному тиску.

За словами Амірі, його примушували дати інтерв'ю одному з впливових американських телеканалів, під час якого повідомити про свою значущу роль в реалізації іранської ядерної програми і намірі попросити політичного притулку в США.

"Я повинен був сказати, що маю в своєму розпорядженні важливі документи і комп'ютер, що містить секретну інформацію", - повідомив фізик-ядерник.

В кінці минулого місяця телебачення ІРІ показало ще одне інтерв'ю, датоване 14 червня, з тією ж людиною, яка назвала себе Шахрамом Амірі і стверджував, що зумів втекти від американських агентів, які його викрали, і тепер перебуває в штаті Вірджинія і розраховує повернутися на батьківщину, "яку не зраджував".

"Якщо зі мною що-небудь трапиться, відповідальність за це ляже на уряд США", - заявив інтерв'юер, закликавши правозахисні організації сприяти йому в поверненні до Ірану.

В той же час американські джерела стверджують, що Амірі добровільно висловив бажання не повертатися до Ірану і співпрацювати з ЦРУ. Незабаром після виходу в ефір першого інтерв'ю з людиною, представленою як Шахрам Амірі, влада США категорично відкинули звинувачення Тегерана у викраданні науковця.

У Вашингтоні ставлять під сумнів достовірність відеозаписів, показаних в ефірі іранського ТБ.

Раніше в МЗС Ірану для дачі пояснень у справі Амірі був викликаний посол Швейцарії. Остання представляє інтереси США, оскільки Вашингтон і Тегеран не підтримують дипломатичних відносин з 1980 року.

Читайте також:

Викрадений агентами США іранський фізик-ядерник втік від спецслужб

Іран заморозив всі переговори з ядерної програми

Тегеран звинуватив США у викраденні іранського фізика-ядерника

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: