Уряд Ісландії подав у відставку через економічну кризу

Прем'єр Ісландії оголосив про відставку уряду через фінансовою кризою, яка посилюється в країні.

Прем'єр-міністр Ісландії Гейр Хорде оголосив про відставку уряду у зв'язку з фінансовою кризою, яка посилюється в країні. За його словами, переговори між партнерами по коаліції зайшли в безвихідь. Хорде зазначив, що звернеться до президента країни Олафуру Рагнару з проханням офіційно розпустити Кабінет міністрів.

Нагадаємо, напередодні міністр торгівлі Ісландії Бйоргвін Сигурдссон подав у відставку через економічну кризу в країні. Він також повідомив, що звільнив голову контролюючого фінансового органу.

3 січня Хорде повідомив про свій намір покинути посаду глави правлячої партії за станом здоров'я. За його словами, медичне обстеження виявило у нього злоякісну пухлину стравоходу, тому він ухвалив рішення піти у відставку. Найближчим часом 57-річний Хорде ляже на операцію, яка буде проведена в медичному центрі закордоном.

Прем'єр призначив дострокові загальнонаціональні парламентські вибори на 9 травня цього року. Сам він при цьому не має наміру виставляти свою кандидатуру на переобрання.

Хорде близько 2 років очолював уряд. За цей час через фінансову кризу економіка країни зазнала краху, найбільші банки були націоналізовані, а популярність прем'єра різко впала. 

Читайте також:

В Ісландії демонстранти закидали поліцію йогуртами

Гірше гривні - тільки ісландська крона

Ісландія хоче запровадити євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: