Уряд Ізраїлю очолить Беньямін Нетаньягу

Прем'єр-міністром Ізраїлю стане глава правоцентристської партії "Лікуд" Беньямін Нетаньягу. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Шимон Перес, Беньямін Нетаньяху
У Ізраїлі вирішилася політична драма, прем'єр-міністром країни стане глава правоцентристської партії "Лікуд" Беньямін Нетаньягу. Не дивлячись на те, що за результатами виборів "Лікуд" набрав на один мандат менше, Нетаньягу зумів добитися чисельної підтримки від правих партій в так званій "рекомендації" президенту країни, який призначає прем'єр-міністра. Нетаньягу також підтримала права партія "Наш дім Ізраїль", главою якої є виходець з колишнього СРСР Авігдор Ліберман.

Як відзначають ізраїльські ЗМІ, інший претендент на посаду глави уряду, міністр закордонних справ і лідер партії "Кадіма" Ципі Лівні,  що перемогла на виборах, виступила з заявою, в якій засудила вибір президента, при цьому особливо підкресливши, що той, хто за будь-яку ціну готовий зайняти трон, не гідний сидіти на троні.

Варто відзначити, що Ізраїль є президентською республікою, проте на практиці державою керує прем'єр-міністр. Президент більш церемоніальна посада, ніж керівна. Рішення президента про призначення глави уряду є номінальним, оскільки за традицією, що склалася, функції прем'єра виконує глава партії, яка набрала найбільшу кількість голосів в ході парламентських виборів, а також та, що заручилася підтримкою мінімум половини членів новообраного парламенту. Цього разу "Лікуд" і "Кадіма" набрали 27 і 28 мандатів відповідно. Саме настільки маленький розрив в кількості місць в Кнесеті (парламент Ізраїлю), і дозволив Нетаньягу обійти Лівні за рахунок підтримки маленьких партій правого толку. Тим часом, ліві партії і секторальные арабський партії відмовилися підтримувати кандидатів, що і стало причиною програшу Лівні.

Беньямін Нетаньягу уже  займав посаду глави уряду, але  через  висловлений  квотум недовіри уряду, після 2,5 років  вимушений був залишити цю посаду. Пізніше  був  міністром  фінансів країни.

 Читайте також:

Глава МЗС Ізраїлю пропонує обміняти частину країни на мир з Палестиною

ХАМАС звинуватив Ізраїль в спробі зірвати переговори

Партії Ізраїлю заявили про порушення на виборах

ВідеоУряд Ізраїлю очолить Беньямін Нетаньягу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: