Уряд Качинського пішов у відставку

Дональд Туск, який може стати новим главою уряду, веде переговори з Польською селянською партією про формування коаліції.

Уряд Ярослава Качинського пішов у відставку. Церемонія проходить в президентському палаці у Варшаві. Президент Польщі Лєх Качинський (брат-близнюк Ярослава Качинського) повідомив, що офіційно прийме відставку уряду "через дві-три години, після виступу прем'єр-міністра в Сеймі".

Міністри в уряді Качинського виконуватимуть свої обов'язки до формування нового уряду країни. У Польщі в понеділок відкриється перше засідання нового парламенту країни.

Згідно з указом президента Польщі Лєха Качинського, перше засідання Сейму (нижня палата парламенту) почнеться о 15.00 за місцевим часом. Сенат (верхня палата) збереться увечері о 18.00 годині.

Згідно з офіційними даними Державної виборчої комісії Польщі, на дострокових виборах в Сейм, що пройшли 21 жовтня, перемогла опозиційна ліберальна "Громадянська платформа" - 41,51 %. На другому місці - правляча консервативна партія "Право і справедливість" з 32,11 %. Третю позицію займає виборчий блок "Ліві і демократи" - 13,15 %. До парламенту також пройшла Польська селянська партія - 8,91 %.

Таким чином, в новому Сеймі Польщі у "Громадянської платформи" - 209 мандатів, 166 місць отримала правляча партія "Право і справедливість" , "Ліві і демократи" - 53 депутати, Польська селянська партія - 31, німецька національна меншина - 1 мандат.

Лідером партії, що перемогла, "Громадянська платформа" є Дональд Туск, який, як очікується, стане новим главою уряду Польщі. Туск веде інтенсивні переговори з головою Польської селянської партії Вальдемаром Павляком про формування нового коаліційного уряду країни. Передбачається, що в новому складі уряду Павляк стане віце-прем'єром і міністром економіки.

"Громадянська платформа" і Польська селянська партія мають в сумі 240 депутатських мандатів в новому парламенті. Для затвердження уряду необхідно 231 голос.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: