Уряд Киргизії звинуватили у великих хабарах за сприяння втечі Бакієвих

Розу Отунбаєву та її соратників звинувачують у тому, що вони організували "коридор" для родичів опального президента за великі гроші.

Киргизькі ЗМІ отримали по електронній пошті копії банківських документів, що свідчать про переведення керівникам тимчасового уряду країни великих сум у валюті за надання сприяння втечі сім'ї поваленого президента Курманбека Бакієва.

Копії банківських документів прийшли пізно увечері 11 травня у ЗМІ разом з листом на ім'я заступника глави тимчасового уряду Азімбека Бекназарова і екс-секретаря ради безпеки Киргизії Мирослава Ніязова і екс-глави МВС Омурбека Суваналієва.

Автори листа звинувачують керівництво тимчасового уряду "у непорядних справах", а копії двох банківських документів нібито свідчать про те, що 23 квітня 2010 через один з естонських банків в банк Об'єднаних Арабських Еміратів на імена глави тимчасового уряду Рози Отунбаєвої та її першого заступника Алмазбека Атамбаєва перераховані 200 тисяч доларів і 150 тисяч доларів відповідно.

Автори листа стверджують, що документи потрапили до них "випадково".

"Нам важко оцінити наслідки оприлюднення даної інформації. Разом з тим, вважаємо своїм патріотичним обов'язком довести саме до Вашого відома копії документів, які свідчать про непорядні справи керівництва Тимчасового уряду. Сподіваємося, що народ об'єктивно оцінить діяння окремих представників новоявленої влади і дані матеріали, які допоможуть Вам внести свою лепту у справу очищення лав патріотів від правителів, що роблять "бізнес" на крові ", - йдеться в листі.

"Ми вже знаємо, що ці кошти були отримані членами Тимчасового уряду як аванс за наданий коридор членам сім'ї Бакієвим, які благополучно виїхали за межі країни в той час, коли відповідальні керівники силових структур заявляли, що Жаниш Бакієв і інші брати ось-ось будуть затримані ", - заявляють автори листа, за словами яких, вони не можуть" з міркувань безпеки "підписатися своїми справжніми іменами.

У той же час вони заявляють, що готові надати суду "оригінали документів і дати вичерпний коментар".

Ніязов відмовився дати коментар, заявивши, що ця інформація потребує перевірки.
Офіційного коментаря або спростування від керівництва тимчасового уряду поки також не надходило.

Тимчасовий уряд прийшов до влади в Киргизії після масових заворушень, які почалися 6 квітня, а на наступний день охопили майже всю країну. Жертвами зіткнень прихильників опозиції з силами правопорядку стали понад 80 людей, більше 1500 отримали поранення. Президент Курманбек Бакієв, який прийшов до влади після "тюльпанової революції" 2005 року, залишив Бішкек, а опозиція сформувала тимчасовий уряд. Нова влада країни видала ордери на арешт родичів Бакієва, які займали високі посади в державі.

Бакієв знаходиться в Білорусі, нова влада Киргизії домагається його екстрадиції.

Читайте також:

Киргизія направила до Мінська запит про екстрадицію Бакієва

Влада Киргизії виплатить до 100 тисяч доларів за соратників Бакієва

У Киргизії знайшли золото родичів скинутого президента Бакієва

Два сина і брат президента Киргизії оголошені у розшук

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: