Уряд Китаю оприлюднив проєкт, за яким в усій країні можуть заборонити їсти собак

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У разі її ухвалення, у Китаї настане переломний момент у питанні захисту тварин.

Китайський уряд опублікував новий проєкт переліку домашньої худоби, яких можна розводити задля м’яса після епідемії коронавірусу. Собак у ньому немає.

Про це пише CNN.

Так, Пекін тимчасово заборонив всю торгівлю дикими тваринами для вживання в їжі, але новий закон ще не завершений.

Міністерство сільського господарства Китаю опублікувало проєкт переліку тварин, які вважаються домашньою худобою. Серед них, ті, яких можна вживати в їжу, як свині, корови, курчата і вівці, а також "особлива худоба", як низка видів оленів, альпака і страуси.

Два види лисиць, єнотів і норок також можуть бути домашньою худобою, але не заради їхнього м'яса.

Водночас у проєкті немає згадок про види, тварин, які, як підозрюють вчені, передавали вірусу людям - панголінів, кажанів і цивет.

Собаки також немає в переліку домашньої худоби. Тож якщо проєкт офіційно набере чинності, це призведе до того, що в Китаї вперше заборонять їсти їх.

"З розвитком людської цивілізації і турботи громадськості про захисту тварин, собаки перетворилися з традиційної домашньої худоби на домашніх тварин", - йдеться в супровідному поясненні проєкту. "Переважно решта світу також більше не вважаю їх худобою. Не рекомендується включати їх до списку худоби та птиці в Китаї".

Проєкт ще не остаточно допрацьований, і громадськість до 8 травня має надати зворотний зв'язок.

У заяві, опублікованій в четвер, Humane Society International заявила, що проект пропозиції може стати "переломним моментом" в захисті тварин в Китаї.

Споживання диких тварин не поширене в більшій частині Китаю, втім все ще існує дуже прибуткова торгівля ними, особливо на півдні країни.

Експерти кажуть, що коли дикі тварини утримуються в безпосередній близькості і в антисанітарних умовах, існує високий ризик поширення вірусів між тваринами, а потім і потенційно для людей.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залиште свій коментар

Вибір редакції