Уряд Латвії пішов у відставку

Після низки корупційних скандалів і вуличних протестів проти політики прем'єр-міністра Калвітіса, уряд Латвії пішов у відставку.

Айгарс Калвітіс
Lenta.ru
41-річний Айґар Калвітіс був обраний головою уряду в грудні 2004 року.
У середу прем'єр-міністр Айґар Калвітіс подав президентові країни заяву про відставку цілого кабінету міністрів, виконавши таким чином обіцянку, яку він дав місяць тому.

Низка нещодавніх демонстрацій протесту були спричинені спробами уряду усунути з посади чільного посадовця, яких розслідував звинувачення в корупції.

Як повідомляє "Бі-Бі-Сі", латвійці не чекають якихось суттєвих змін у політиці уряду, і наразі невідомо, хто замінить Калвітіса на посаді і коли.

Антиурядові акції протесту в столиці Ризі впродовж минулих двох місяців були найбільшими, відколи Латвія здобула незалежність від Радянського Союзу.

Однак політичні партії нинішньої урядової коаліції мають більшість у парламенті. Більшість із них, якщо не всі, і надалі залишатимуться при владі.

Минулого місяця Айґар Калвітіс заявив, що 5 грудня подасть у відставку. Заява пролунала по тому, як кілька міністрів латвійського уряду пішли з посад, протестуючи проти його стилю керівництва.

Тисячі людей також вийшли на вулиці, щоби висловити протест проти намірів усунути з посади голову антикорупційного агентства Алексейса Лоскутовса, який розслідував фінансові зловживання в Народній партії Калвітіса.

Акції протесту примусили прем'єра відновити пана Лоскутовса на посаді.

Урядова коаліція Латвії складається з 4 політичних партій, які контролюють 56 зі 100 місць у парламенті країни.

41-річний Айґар Калвітіс, обраний головою уряду в грудні 2004-го, найдовше перебуває на посаді прем'єр-міністра Латвії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: