Уряд Лівану не запровадив надзвичайний стан

Президент Лівану, якому залишилося провести чотири години на своїй посаді, запровадив у країні надзвичайний стан.

Президент Лівану Еміль Лахуд у п'ятницю ввечері оголосив про введення режиму надзвичайного стану в країні, повідомляє агентство Reuters.

Лахуд віддав функцію управління країною головнокомандувачу ліванської армії та розпорядився створити тимчасовий уряд військових із метою запобігання політичному вакууму в країні.

Раніше повідомлялося про те, що Лахуд до опівночі повинен оголосити, кому він віддає свої повноваження після закінчення президентського терміну, який добігає кінця в ніч із п'ятниці на суботу.

Разом із тим, за повідомленням телеканала "Аль-Джазіра", який посилається на власне джерело в канцелярії прем'єр-міністра Лівану Фуада Ас-Сіньйори, уряд країни не визнає рішення президента.

Діючий уряд Фуада Ас-Сіньйори Лахуд вважає нелегітимним після того, як рік тому з нього вийшли всі міністри, що представляють спільноту шиїтів країни.

У п'ятницю вдень спікер парламенту й один із лідерів опозиції Лівану Набіх Беррі відклав голосування по кандидатурі нового президента країни на тиждень - до 30 листопада - через відсутність в парламенті необхідного для ухвалення рішення кворуму.

Депутати від опозиції бойкотували парламентське засідання, а правляча коаліція не володіє необхідними двома третинами голосів у законодавчих зборах, щоб провести через нього кандидатуру, яка її влаштувала би.

У свою чергу, один із претендентів на президентську посаду, лідер "Вільного патріотичного руху" Лівану генерал Мішель Аун, який висунув напередодні ініціативу з порятунку країни, згідно якої він міг би призначити нового президента республіки не зі свого руху на термін до 2009 року, а глава правлячої більшості Саад Харірі призначити нового прем'єр-міністра, оголосив про припинення дії цієї ініціативи.

Аун заявив про те, що як і раніше залишається кандидатом у президенти республіки.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: