Уряд М'янми дисциплінує демократію

М’янма має намір будувати "дисципліновану демократію" всупереч "зовнішнім спробам загальмувати ці процеси".

М’янма має намір будувати "дисципліновану демократію" всупереч зовнішнім спробам загальмувати ці процеси, заявив з трибуни ООН голову МЗС цієї країни, що опинилася у фокусі світової уваги через масові заворушення.

"Останні події ясно показали, що в країні й за кордоном є сили, охочі згорнути початий процес (демократизації), щоб країна опинилася в хаосі. Їх щораз більше заохочують на скинення уряду. Але уряд М’янми сповнений відповідальності вести свій народ шляхом трансформації до дисциплінованої демократії", - заявив У Ньян Він, очільник МЗС у військовому уряді, що прийшов до влади 19 років тому.

За його словами, в країні почалася робота над новою демократичною конституцією, яку у вересні вже схвалили на місцевому рівні в багатьох регіонах М’янми. Проте "деякі могутні держави роздувають хвилю дезінформації про те, що в країні росте число порушень прав людини".

Президент США Джордж Буш з трибуни ООН минулого тижня заявив, що Вашингтон запроваджує нові санкції проти режиму М’янми, яка раніше називалася Бірмою, закликавши нації послідувати цьому прикладу. Японія й низка інших країн висловили готовність підтримати режим санкції.

Голова МЗС М’янми назвав це проявом неоколоніалізму, коли під виглядом боротьби з недемократичними режимами впливові імперіалістичні країни начебто готують свою інтервенцію.

"Санкції погіршують життя бідних верств населення, контрпродуктивні й не сприяють розвитку демократії", - додав дипломат. Він закликав нації до розуміння ситуації, нагадавши, що саме його країна домоглася "найвидатніших успіхів у боротьбі з транснаціональною наркомафією".

Тим часом спеціальний посланник генерального секретаря ООН Ібрагим Гамбарі у вівторок в адміністративній столиці М’янми Нейп’єдо зустрівся з лідером військової влади країни генералом Таном Шві (Than Shwe) з метою домогтися припинення насильства в країні, викликаного масовими заворушеннями, повідомляє агенція Associated Press.

Ібрагіма Гамбарі спрямували до країни для посередництва в мирних переговорах між владою й повстанцями та для того, аби сприяти утриманню сторін від насильницьких дій. У Ньян Він запевнив, що його країна готова повною мірою співпрацювати з представником генсека.

Посланець М’янми заявив, що війська вимушені застосувати силу після того, як "натовп став некерованим і провокаційним" після майже місяця мирних протестів при невтручанні силових структур. "Нормальну ситуацію зараз відновлено в М’янмі", - сказав У Ньян Він.

Унаслідок акцій, здійснених урядовими силами безпеки для придушення демонстрацій, було вбито щонайменше дев’ятьох людей, десятки дістали поранення.

Рада Безпеки ООН минулого тижня не змогла ухвалити навіть заяву для преси через позицію Китаю, що блокував документ. У Женеві у вівторок збирається надзвичайна сесія Ради ООН з прав людини через події в М’янмі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: