Уряд Мальдів проведе засідання під водою

Мальдівська республіка хоче привернути увагу світової спільноти до глобального потепління. Члени уряду будуть у дайверському оснащенні.

Уряд Мальдівської республіки проведе засідання під водою, щоб привернути увагу громадськості до проблеми глобального потепління.

Мальдівські міністри беруть уроки дайвінгу, щоб 17 жовтня пірнути на глибину шести метрів і провести підводне засідання. Головувати на засіданні буде президент республіки Мохамед Нашид. Йому не довелося проходити навчання, тому що він вже є сертифікованим дайвером.

Перемовлятися під час засідання міністри будуть за допомогою спеціальних дощок і умовних сигналів. Кожного міністра супроводжуватиме персональний інструктор з дайвінгу і охоронець з числа військових. У зануренні будуть брати участь 14 членів уряду - тобто всі крім одного, що має медичні протипоказання до пірнання.

На засіданні буде прийнято звернення, яке закликає уряди країн світу знизити викид парникових газів. Як очікується, в грудні це звернення буде представлено в Копенгагені на міжнародному саміті, присвяченій зміні клімату.

На початку вересня Нашид говорив, що делегація Мальдів не поїде в Копенгаген, щоб зекономити бюджетні кошти. Що змусило президента змінити свою позицію, не уточнюється.

У 2007 році міжурядова експертна група ООН визнала, що підвищення рівня моря на 18-59 сантиметрів, очікуване до 2100 року, призведе фактично до повного затоплення Мальдівських островів. Це означає, що якщо потепління клімату не зупиниться, менш ніж через 100 років Мальдівська республіка, громадянами якої є 330 тисяч людей, позбудеться своєї території.

Мальдівські влада намагається вирішити проблему не тільки шляхом боротьби зі зміною клімату, але й іншими способами. Зокрема, Мохамед Нашид заявляв, що республіка могла б купити землю в Австралії, Індії, Індонезії чи Шрі-Ланки.

Читайте також:

Мальдіви стягуватимуть з туристів "зелений податок"

Глобальне потепління змусило Швейцарію і Італію змінити кордони

Google та ООН виклали в Інтернеті карту глобального потепління

Глобальне потепління щороку вбиває 300 тисяч людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: