Уряд Молдови подав у відставку

Прем'єр Молдови Зінаїда Гречана оголосила, що вже 28 серпня офіційно подасть новому парламенту заявку про відставку.

В середу, 26 серпня, уряд Молдови подав у відставку. Причина - закінчення терміну мандата парламенту, який висловив чинному уряду вотум довіри, та обрання нового парламенту.

Про відставку кабінету міністрів оголосила прем'єр країни Зінаїда Гречана. Заява про відставку вона представить у п'ятницю на першому засіданні нового парламенту Молдови, обраного на дострокових виборах 29 липня.

Законодавчий орган має прийняти відставку і доручити кабінету міністрів Гречаної продовжити виконання обов'язків до формування нового складу уряду.

Якщо парламент не зможе обрати президента і сформувати новий уряд, кабінет Гречаної виконуватиме свої обов'язки разом з чинним президентом. Це дуже ймовірно, враховуючи розклад сил в законодавчому органі - у комуністів 48 мандатів, а в альянсу "За європейську інтеграцію", який протистоїть Компартії – 53.

Для обрання президента необхідно мати 61 мандат, для формування уряду - не менше 52 голосів. Кандидатуру прем'єр-міністра, згідно з молдавським законодавством, висуває новий президент. Тому формування уряду безпосередньо залежить від того, чи буде обраний парламентом новий глава держави.

Читайте також:

У Молдові сформували коаліцію і поділили владу

Молдавські комуністи після невдалих виборів готові піти в опозицію

Молдавська опозиція створила європейську коаліцію

Українських спостерігачів у Молдові назвали злочинцями та революціонерами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: