Уряд Молдови запідозрив Росію в підготовці захоплення країни

Активна роздача російських паспортів закінчиться введенням танків на територію Молдови, як у Грузії, - вважають у молдовському уряді.

Роздача Москвою російського громадянства молдаванам становить небезпеку для державності Молдови.

Про це заявив 25 січня депутат парламенту Молдови від Демократичної партії Олег Серебрян.

Кажучи про масове звернення жителів Молдови за закордонним громадянством, Серебрян заявив, що небезпека для молдавської державності представляє зовсім не роздача румунських паспортів, а зростання числа російських громадян. "Не румунське громадянство завдає шкоди Молдові, а російське, про що ніхто не говорить", - заявив він.

Надання Москвою російського громадянства жителям Молдови є, на думку парламентарія, цілеспрямованою політикою Росії, яку вона проводить, крім Молдови, у Казахстані й в Україні.

"У серпні 2008 року російські танки ввійшли в Грузію для, як вони говорили, "захисту російських громадян". Завтра ми можемо чекати того ж самого в Молдові. Це може трапитися завтра в Бєльцях - другому за чисельністю місті, що контролює молдавська влада, у якім більшість жителів мають російське громадянство. Ця політика дуже небезпечна, а Євросоюз закриває на неї очі, говорячи про небезпеку румунського громадянства", - заявив представник Демпартії Молдови.

Олег Серебрян також зізнався, що його часто попереджали не робити нічого, що може вступити в протиріччя із законними інтересами громадян Росії, - а їх кількість, зазначив депутат, все зростає.

Зазначимо, в 2008 році в Державній думі Росії було розроблено законопроект про "Карту росіянина" для громадян України. Але президент Віктор Ющенко вважає , що Росія намагається утримати громадян України у сфері свого впливу за допомогою так званої "карти росіянина".

Читайте також:

Мешканцям Криму активно видають російські паспорти (відео)

В Південній Осетії припинили видавати російські паспорти

Прага застерігає Україну від політики Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: