Уряд Нікарагуа видав диппаспорт екс-прем'єру Таїланду

Опального таїландського прем'єра Чінавата призначили послом, що здійснює спеціальну місію у Нікарагуа.

Уряд Нікарагуа заявив, що видав колишньому прем'єру Таїланду, який знаходиться в зісланні, Таксіну Чінавату дипломатичний паспорт, призначивши його "послом, що здійснює спеціальну місію".

За словами представників нікарагуанської влади, на своїй посаді Чінават займеться залученням додаткових іноземних інвестицій в слабку економіку Нікарагуа.

Наголошується, що заява була зроблена 15 квітня одразу після того, як влада Таїланду позбавила Чінавату національного паспорта, звинувативши його в підбурюванні до безладів і заколоту і в нанесенні шкоди тайським інтересам.

Тим часом, сам паспорт був виданий ще в січні, коли Таксін Чінават відвідав Нікарагуа, і вручений йому в лютому на зустрічі з президентом Даніелем Ортегою. Дотепер про це нічого не повідомлялося.

Низка країн практикує видачу своїх диппаспортів іноземним громадянам або біженцям, щоб узяти їх під захист, забезпечити особливий статус або гарантувати безпеку.

Нагадаємо, що Таксін Чінават був повалений в результаті військового перевороту в 2006 році та з того часу переважно живе в добровільному посиланні закордоном. На батьківщині він був засуджений по звинуваченню в корупції.

Тим часом в кінці березня в Таїланді почалися масові виступи прихильників Таксіна Чінавата з Об'єднаного фронту за демократію проти диктатури". Вони вимагали відставки діючого уряду Aпхісита Ветчачіви і повернення колишнього прем'єра.

12 квітня в Бангкоку пройшли зіткнення маніфестантів з армійськими підрозділами. Солдати відкрили вогонь, в місто були введені танки. Чінават по телефону призвав своїх прихильників до революції.

Читайте також:

Колишнього прем'єра Таїланду позбавили паспорта

Демонстранти у Таїланді припинили протести після смерті двох людей

Суд постановив арештувати колишнього прем'єра Таїланду

Військові придушили бунт у столиці Таїланду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: