Уряд Польщі представить план дій з розслідування авіакатастрофи під Смоленськом

Спеціальне засідання, присвячене розслідуванню причин катастрофи літака Качинського у зв'язку з публікацією підсумкового звіту МАК, відбудеться у парламенті Польщі вже у середу.

У парламенті Польщі в середу відбудеться спеціальне засідання, присвячене розслідуванню причин катастрофи літака Ту-154 президента Польщі Леха Качиньського у зв'язку з публікацією підсумкового звіту технічної комісії Міждержавного авіаційного комітету (МАК) про обставини трагедії.

З доповіддю перед депутатами виступлять прем'єр-міністр республіки Дональд Туск і голова МВС Єжи Міллер. Засідання Сейму розпочнеться о 16 годині за київським часом.

Як очікується, глава уряду представить "дорожню карту" дій, які має намір вжити Польща у відповідь на російську доповідь, оціненину польським прем'єром, як неповну. Раніше Дональд Туск виступив за початок переговорів з Москвою на предмет опрацювання спільного звіту. Як заявив прем'єр, Чиказька конвенція дає Польщі право пошуку шансу на спільну позицію і можливості домагатися, щоб російська сторона врахувала зауваження Польщі.

Нагадаємо, минулого тижня прес-секретар польського уряду Павло Грась повідомив, що кабінет міністрів готує відповідь на формальні упущення, які були допущені під час опрацювання російської доповіді, його остаточного варіанту і остаточної публікації. Грась пообіцяв якомога швидше передати до Росії зауваження, зроблені експертами міністерства юстиції, міністерства закордонних справ, міністром внутрішніх справ і адміністрації Єжи Міллером.

Як підкреслив представник уряду, звіт МАК містить ряд формальних помилок, зокрема, що стосуються упущень російської сторони, неприйняттям польських зауважень, передачі Польщі не всіх документів. За словами Павла Грася, Варшава тепер буде очікувати офіційної відповіді від російської сторони і сподівається, що реакція буде позитивною. В іншому випадку Польща буде розглядати інші сценарії, підкреслив представник уряду, не виключивши можливості звернення до Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО).

Проте в ІКАО вже відкинули можливість розгляду документів по катастрофі під Смоленськом, так як, згідно із заявою прес-секретаря організації Дениса Чагнона, ІКАО займається виключно цивільними питаннями, а політ польського Ту-154 був польотом державним.

Представники, які входять в уряд політичних партій, тим часом, наполягають на зверненні до міжнародних організацій і експертів. Глава Союзу демократичних лівих сил Гжегож Наперальський виступив за зустріч прем'єра з послами країн НАТО і Євросоюзу, щоб пояснити їм польську позицію. Партія закликала уряд використовувати всі наявні юридичні можливості, щоб об'єктивно представити польським громадянам і міжнародній громадській думці всі обставини катастрофи під Смоленськом.

Опозиційна партія "Закон і справедливість", у свою чергу, пропонує створити міжнародну комісію і звернутися по допомогу експертів з США, НАТО і ЄС. Крім цього, опозиціонери висловили вотум недовіри міністру оборони республіки Богдану Кліхому, який, на їхню думку, не вжив жодних дій на захист честі польських офіцерів. Опозиція вимагає відставки Кліха.

Читайте також:

Оприлюднено всі розмови диспетчерів перед катастрофою Ту-154

Польща оприлюднила докази провини російських диспетчерів у загибелі Ту-154

Журналістське розслідування: літак Качинського не міг розлетітися на шматки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: