Уряд США звинуватив Пентагон у розтраті бюджету ПРО

Агентство з протиракетної оборони США не змогло відзвітуватися перед урядом за кошти, витрачені на розгортання ПРО.

Управління урядової звітності США (GAO) завершило щорічний аудит Агентства з протиракетної оборони Пентагону. Згідно з результатами аудиту, за весь час своєї роботи, тобто з 2002 року, Агентство з протиракетної оборони США (MDA) витратило 56 млрд. доларів.

За оцінками GAO, в найближчі п'ять років агентство витратить ще 50 млрд. доларів. Незважаючи на це, MDA, на думку аудиторів, залишається одним з найбільш непрозорих відомств у системі Пентагону і шостий рік поспіль не може точно визначити, скільки їм було витрачено за звітний період.

Проте фінансові претензії GAO – далеко не найголовніша частина доповіді. Аудитори стверджують, що за весь час своєї роботи фахівці з протиракетної оборони не досягли тих результатів, за які їм заплатили, і створена ними система абсолютно неефективна. Згідно з доповіддю, ракети-перехоплювачі, які мають бути встановлені в Польщі, пройшли 13 випробувань і 5 з них виявилися невдалими.

Крім того, у звіті аудиторів стверджується, що MDA часто ігнорувало той факт, що проведені випробування виявлялися невдалими – невипробувані зразки все одно запускалися у виробництво. Заплановані в MDA випробування постійно відкладаються, а деякі й зовсім не проводяться ніколи, хоча вони передбачені планом робіт і бюджетом відомства.

Слід зазначити, що доповідь GАО є надзвичайно детальним дослідженням діяльності Агентства з протиракетної оборони. Відомо, що Демократична партія, яка контролює конгрес, ставиться до питання ПРО з великим скепсисом. Так, глава підкомітету палати представників зі стратегічних сил Елен Таушер стверджувала, що конгрес не стане виділяти нові кошти на розгортання ПРО, поки не переконається в ефективності цієї системи.

Зазначимо, з публікацією доповіді співпало рішення уряду Чехії відкласти ратифікацію договору з США про розміщення в країні американського радара. Це означає, що плани США з розгортання ПРО в Європі де-факто заморожені.

Читайте також:

Чехія відклала ухвалення договорів по розміщенню системи ПРО

Польща вже розчищає майданчик під американські ракети

Українські експерти знайшли діру в протиракетній обороні Росії

Росія відклала розміщування "Іскандерів" на кордоні з Європою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: