Уряд Судану визнав незалежність Півдня

Згідно з підсумками референдуму, Південний Судан став незалежною християнською країною, відокремившись від мусульманської півночі.

Християнський Південний Судан відокремився від мусульманської Півночі. Про це повідомив віце-президент Судану Алі Осман Таха.

Він також наголосив, що суданський уряд визнає попередні підсумки референдуму.

Понад 99% учасників референдуму з питання самовизначення Південного Судану, які проголосували на Півдні країни, висловилися за його відділення, на Півночі та в інших країнах за незалежність Південного Судану віддали голоси 77%.

"Відділення позначиться на конституції і політиці, тим часом двосторонні відносини не будуть розірвані, спільні інтереси, як і раніше будуть існувати", - зазначив Таха.

Система державного устрою Судану не зміниться до закінчення перехідного періоду в липні 2011 року, незважаючи на підсумки референдуму на користь відділення Півдня країн.

"До 9 липня в країні продовжить діяти конституція перехідного періоду, і всі держструктури будуть працювати як і раніше", - зазначив віце-президент Судану Таха.

Після оголошення остаточних підсумків референдуму про незалежність Південного Судану в середині лютого в країні почнеться масштабна адміністративна реформа. Таха уточнив, що спочатку країну чекає робота над новою конституцією.

Нагадаємо, з 9 по 15 січня в Судані пройшов референдум про самовизначення Південного Судану. Зазначимо, Референдум в Судані став результатом мирної угоди 2005 р., яка поклала край багаторічній громадянській війні, жертвами якої стали більше 2 млн людей.

Нагадаємо, ворогуючі північ і південь у 1972 р. в столиці Ефіопії Аддіс-Абебі уклали мирну угоду. Затишшя тривало понад 10 років, однак у 1983 р., після того, як уряд ввів на християнсько-язичницькому Півдні засновану на законах шаріату судову систему, спалахнув новий конфлікт.

Бойові дії різного ступеня активності з незначними перервами тривали аж до 2005 р., коли в Кенії було підписані нові мирні угоди, завдяки яким Південний Судан отримав широку автономію. Тоді ж було оголошено про намір провести референдум з питання про незалежність південних територій.

Читайте також:

"Марш мільйонів" в Єгипті: армія поклялася не стріляти демонстрантів

Студенти Судану вийшли на вулиці за прикладом єгиптян

Південний Судан обрав незалежність, поклавши край 20-річній ворожнечі

Суданські християни і мусульмани ділять країну на дві держави

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: