Уряд Таїланду ввів надзвичайний стан ще у п'яти провінціях

Влада Таїланду відмовилась від примирення з опозицією. Режим надзвичайної ситуації діє вже у 21 провінції, їх населення підтримує опозиційний рух "червоних сорочок".

Уряд Таїланду ввів надзвичайний стан ще в п'яти провінціях країни крім Бангкока і 16 провінцій.

Таким чином, режим надзвичайного стану тепер діє в 21 з 76 провінцій Таїланду. Всі вони знаходяться на північному сході країни, де велика частина населення підтримує опозиційний рух "червоних сорочок". Саме з північних та північно-східних провінцій, найбідніших у Таїланді, прибула до Бангкока значна частина антиурядових демонстрантів, які беруть участь у багатоденному масовому протесті опозиції в столиці королівства, який розпочався 12 березня. Багато учасників протесту, які живуть у Бангкоку, також походять з північних та північно-східних провінцій.

На початку квітня уряд запровадив надзвичайний стан у Бангкоку і найближчих провінціях, зробивши мітинги опозиції, що проходять у столиці, незаконними, так як за умовами режиму надзвичайного стану будь-які збори більше п'яти осіб кримінально караються. При цьому маніфестації прихильників уряду проходили в квітні і травні без ускладнень із владою.

Перед початком "блокади" займаних опозицією територій в Бангкоку в кінці минулого тижня уряд ввів режим НС у 16 провінціях і продовжив його в Бангкоку.

Уряд Таїланду відхилив вимогу опозиції країни, яка запропонувала залучити ООН у якості посередника з регулювання ситуації в країні. Уряд також заборонив угоди по рахунках в 106 банках країни.

Опозиція також заявляла, що готова до переговорів з владою Таїланду, якщо військові залишуть вулиці Бангкока.

"Червоні сорочки" - прихильники поваленого в результаті військового перевороту 2006 року і колишнього прем'єр-міністра Таксіна Чинавата, який знаходиться в еміграції - вважають, що діючий уряд Апхісіта Ветчачіви прийшов до влади недемократичним шляхом, минаючи загальні вибори.

Вони вимагають розпуску парламенту і проведення нових загальних виборів.

За останніми даними, в ході зіткнень в Таїланді загинули 25 людей.

Читайте також:

Протести в Бангкоку поширилися на східну частину міста

У Таїланді число загиблих демонстрантів досягло 20. ООН закликала до миру

В Бангкоку армія вступила в бій з опозицією: 2 вбитих, 18 поранених

Лідеру опозиції Таїланду вистрілили в голову під час інтерв'ю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: