Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Білий дім планує приватизувати Міжнародну космічну станцію - The Washington Post

Білий дім планує зупинити спонсорувати станцію після 2024 року.

Адміністрація Трампа планує приватизувати Міжнародну космічну станцію. Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на внутрішній документ NASA.

Білий дім планує зупинити спонсорувати станцію після 2024 року, віддавши МКС на експлуатацію приватних компаній.

"Рішення припинити федеральну підтримку МКС не означає, що платформу деорбітують – є можливість, що будуть використовуватись окремі її сегменти як частини майбутньої приватної платформи", - йдеться у документі.

Також зазначається, що NASA розширить міжнародні і комерційні партнерства у наступні 7 років, щоб забезпечити безперервний доступ людей та їхню присутність на низькій навколоземній орбіті.

Адміністрація Трампа також збирається просити бізнес-компанії провести аналіз та розробити бізнес-плани для ефективного управління комерційним проектом. На теперішній час реалізація МКС коштувала американським платникам податків близько 100 млрд дол.

Також у його реалізації брали участь Роскосмос, Європейське, Японське та Канадське космічні агентства. Повідомляється, що Білий дім планує виділити близько 150 млн дол. для комерціалізації МКС і згодом фінансування можуть збільшити.

Проте наразі рішення США не збігається із планами інших країн, які залучені у роботу над цим проектом. Між країнами вже починають виникати суперечки та непорозуміння, адже МКС створювалась як спільний проект різних країн і США відігравали одну з провідних ролей в його управлінні.

Віце-президент космічних систем Аерокосмічної асоціації Френк Слейзер наголосив, що буде дуже складно перетворити МКС у реальний комерційний проект через міжнародні угоди, у які залучені США.

"Це за своєю суттю завжди буде міжнародною конструкцією, яка вимагає участі уряду США та загалом міжнародної співпраці", - зазначив він.

ВідеоІталійський астронавт показав, як північне сяйво виглядає з ілюмінатора МКС

Сенатор Тед Круз також гостро відреагував на рішення адміністрації Трампа: "Скасувати перспективну програму після багатомільярдних вкладень - це найтупіший вчинок, який тільки можна зробити".

Генеральний директор компанії Made in space Едрю Раш наголосив, що МКС збудована для наукового дослідження, а не для пошуку прибутку.

Минулого місяця Марк Мулкен, менеджер програми космічної станції Boeing, вже попереджав, що "відхід від Міжнародної космічної станції зараз буде помилкою, загрожуючи американському лідерству та завдаючи шкоди комерційному ринку, а також науковій спільноті".

Своєю чергою, на запитання щодо можливості публічно-приватного партнерства Трамп відповідає: "Я думаю, що усі ми відкриті до розумних пропозицій, які є економічно ефективними і які використовуватимуть наші інвестиції таким чином, щоб максимізувати їхню ефективність".

У міжнародному документі NASA поки не зазначено, що конкретно приватне підприємство повинне робити зі станцією і які компанії повинні ним керувати.

Зокрема, ці зміни торкаються українських інтересів ракетно-космічної галузі. Адже саме на потужностях у Дніпрі виготовляють елементи першого ступеня ракети Anteres, яка належить американській компанії Orbital ATK. Наразі ця ракета експлуатується лише для доставки вантажів на МКС у рамках цього проекту.

Нагадаємо, 6 лютого приватна космічна компанія SpaceX запустила надважку ракету-носій Falcon Heavy зі стартової платформи у штаті Флорида до орбіти Марса. За допомогою неї в космос був запущений старий автомобіль Tesla Ілона Маска. Очікується, що Tesla Roadster вийде на еліптичну орбіту, яка простягається від Сонця до Марса. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції