Уряд Великобританії продасть частину держактивів

Для скорочення бюджетного дефіциту уряд продасть держактиви на загальну суму в 16 мільярдів фунтів стерлінгів.

Уряд Великобританії з метою скорочення дефіциту бюджету продасть держактиви на загальну суму в 16 мільярдів фунтів стерлінгів (близько 25,4 мільярда доларів США). Про таку міру зі скорочення бюджетного дефіциту в понеділок, 12 жовтня, оголосить прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун.

Держактиви планується продавати в кілька етапів. У ході першого етапу на продаж будуть виставлені частки в тунелі під Ла-Маншем, що зв'язує Великобританію з материкової Європою, які належать державі, концерну з видобутку урану URENCO, букмекерській конторі Tote, а також у переправі через Темзи в районі Дартфорд на сході Лондона. За перераховані вище активи британський уряд розраховує виручити близько 3 мільярдів фунтів.

Гордон Браун також оголосить про плани уряду продати кілька об'єктів нерухомості, що знаходяться в держвласності. Виставляти на продаж будівлі або земельні ділянки британський уряд має намір лише після того, як ситуація на ринку нерухомості стабілізується.

"Необхідно розробити план по скороченню бюджетного дефіциту, який би підтримував економічне зростання та зайнятість, а не гальмував відновлення економіки ще до того, як воно почалося", - йдекться у майбутньому виступі Брауна. Гордон Браун з 2007 року, коли він очолив уряд, намагається скоротити дефіцит бюджету, нагадує агентство, однак поки значущих успіхів йому досягти не вдалося. За прогнозами, в 2009 році дефіцит бюджету Великобританії складе 12 відсотків ВВП.

Консерватори - основні опоненти правлячої Лейбористської партії - вже розкритикували план Брауна з продажу частини держактивів. "Кожна сім'я знає, що продаж майна допомагає лише на короткий час. Можливо, в тому становищі, в якому опинилася країна, продаж держактивів і потрібен. Однак цей крок ніяк не позбавить від необхідності вироблення довгострокового плану зі скорочення державного боргу", - йдеться в заяві , поширеній прес-службою керівництва Консервативної партії.

Читайте також:

Великобританія понизила рівень терористичної загрози

Великобританія заявила про свої права на Південну Атлантику

У Британії інструкція по боротьбі з витоком інформації Міноборони потрапила у Мережу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: