Уряд Японії відмовився від боротьби за всі Курильські острови

Японія не буде домагатися від Росії передачі всіх Курильських островів. Втрату цих територій назвали результатом "експансіоністської політики Сталіна".

Уряд Японії у вівторок відкинув вимогу Комуністичної партії країни, яка виступила за те, щоб домагатися від Росії передачі всіх Курильських островів. На зустрічі в Токіо з генеральним секретарем кабінету міністрів Йошіто Сенгоку голова ЦК КПЯ Кадзуо Ці назвав втрату цих територій результатом "експансіоністської політики Сталіна".

Він виступив у зв'язку з цим за перегляд підходу Токіо до Сан-Франциського мирного договору 1951 року з США і іншими державами антифашистської коаліції. За цим документом Токіо відмовився від своїх прав на Курили. Однак уряд Японії стверджує, що в цей архіпелаг не входять острови Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї, які Токіо іменує своїми "північними територіями" і вимагає повернути. Радянський Союз через розбіжності з США Сан-Франциський мирний договір не підписав.

На зустрічі з лідером комуністів генсек кабінету погодився з оцінкою політики Сталіна. Однак він категорично відкинув заклик до перегляду Сан-Франциського мирного договору. "Цей документ повернув нас у світову політику після війни", - заявив Йошіто Сенгоку.

Комуністи вимагають відмови від Сан-Франциського договору, оскільки він багато в чому заклав основу військово-політичного союзу між Токіо і Вашингтоном. Їх позицію щодо Курильських островів не поділяють інші політичні партії, представлені в парламенті країни. Вони підтримують лінію уряду на те, щоб домагатися тільки "північних територій", тобто Південних Курил.

1 листопада 2010 Дмитро Мєдвєдєв першим з російських керівників відвідав Курили (острів Кунашир), чим викликав обурення Японії. Токіо на час відкликало з РФ свого посла, проте потім відмовилося від контрзаходів. Мєдвєдєв у свою чергу направив японському прем'єру мирне послання.

Таким чином сторони спробували згладити ситуацію напередодні саміту АТЕС 13-14 листопада в Йокогамі, в ході якого запланована зустріч Мєдвєдєва з японським прем'єром Наото Каном.

Читайте також:

Японія повернула відкликаного посла до Росії

Японія не збирається поступатися Росії у питанні Курильських островів

Мєдвєдєв вирішив на зло Японії об'їхати всі Курили

Держдума Росії назвала японський уряд "неадекватним"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: