Уряд Японії запевнив, що новий вибух на АЕС загрози не несе і радіаційний фон в нормі

Адміністрація АЕС запевняє: радіаційний фон в зоні енергоблоку поки в нормі. А травми постраждалих не пов'язані з викидом радіоактивних частинок.

У Японії зафіксовано новий землетрус силою шість балів і нові вибухи на атомній електростанції в "Фукусіма-1", цього разу - на третьому енергоблоці. Як запевнили в уряді, сам реактор не постраждав, а ризик витоку радіації невеликий. У свою чергу екологи побоюються нових аварій.

На АЕС в Фукусіма це вже другий вибух водню. Він стався після того, як східне узбережжя Японії було шоковане черговим підземним ударом. Залишкові коливання тут тривають третій день поспіль, і з ними зростає масштаб лиха.

Адміністрація АЕС запевняє: радіаційний фон в зоні енергоблоку поки в нормі. Хоча є постраждалі, їхні травми не пов'язані з викидом радіоактивних частинок.

"Ми вважаємо, що в третьому реакторі вибух був такого ж типу, як і в першому. Виходячи з цього, ми можемо підтвердити, що контейнер реактора неушкоджений. Експерти також вважають, що ймовірність викиду радіоактивних частинок вкрай низька. Ми розпорядилися евакуювати всіх людей, які живуть у радіусі 20 кілометрів від станції, і попередили їх, що поки вони залишаються там, виходити на вулицю не можна", - заявив генеральний секретар кабінету міністрів Японії Юкіо Едано.

Ситуацію вдається тримати під контролем доти, поки цілий сам реактор. Його охолоджують в аварійному режимі - морською водою, але гарантувати безпеку в умовах, коли землетрусу слідують одне за іншим, ніхто не береться.

Через зупинку атомних станцій в Японії назріває ситуація енергетичної кризи. Уряд вже заявив, що режим економії енергії та газу доведеться вводити в загальнонаціональному масштабі, зокрема, в Токіо.

Досі паралізовано транспортне сполучення. Перекрито мережу швидкісних шосе і залізниць, а це значить, що на величезній території порушена, система доставки вантажів. При цьому влада ще не може оцінити справжні масштаби катастрофи.

Офіційні дані про загиблих продовжують зростати - вже понад 3 тисяч осіб, але доля ще 10 тисяч залишається невідомою.

Пошуково-рятувальні роботи нагадують масштабну військову операцію. У район катастрофи вже направлено понад 100 тисяч військовослужбовців, але і цих сил явно недостатньо.

Слідкуйте за новинами про наслідки потужного землетрусу і цунамі в Японії тут.

Читайте також:

На японській АЕС "Фукусіма" відмовила система охолодження ще одного реактора

Через землетрус в Японії вісь Землі знову змістилася: планета почала обертатися швидше

Кількість загиблих і зниклих безвісти в Японії перевищує 4,5 тис осіб

ВідеоНа японській АЕС "Фукусіма-1" стався ще один вибух

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: