Перший етап ліквідації аварії на "Фукусімі" виконано

Перший етап передбачав початок стабільного охолодження реакторів і закачування азоту для запобігання вибуху водню.

Перший етап плану ліквідації аварії на АЕС "Фукусіма-1" виконано, заявив у суботу, 16 липня прем'єр-міністр Японії Наото Кан перед главами районних адміністрацій префектури Фукусіма.

Як повідомляється, перший етап, який за планами оператора станції компанії Терсо, повинен завершитися в неділю, передбачав початок стабільного охолодження реакторів і закачування азоту для запобігання вибуху водню.

Стабільне охолодження, незважаючи на часті збої і неполадки, розпочато за допомогою системи циркулярного очищення радіоактивної води, яка направляється на охолодження реакторів. Закачування азоту, розпочате раніше на першому і другому реакторах, два дні тому розпочато і на третьому.

Як зазначається, голови райадміністрацій залишилися незадоволені відсутністю конкретних обіцянок щодо повернення евакуйованих з прилеглих до аварійної АЕС районів жителів і просили прем'єра підсилити радіомоніторинг місцевості для якнайшвидшого повернення людей в ті населені пункти, які безпечні для проживання.

"Люди хочуть якомога швидше повернутися в свої будинки. Але всі ми розуміємо, що головною умовою цього має стати безпека", - відзначив Кан.

Як відомо, після серії аварій на АЕС "Фукусіма-1" в результаті землетрусу 11 березня і цунамі, відбулися витоки радіації в атмосферу і море. Жителі районів у радіусі 20-30 кілометрів і далі були евакуйовані. Загалом змушені були покинути свої будинки близько 80 тисяч осіб.

Читайте також:

Наслідки аварії на "Фукусімі" ліквідують тисячі "ядерних циганів" з усієї Японії

Японія проведе повну дезактивацію міста Фукусіма

У половини дітей з Фукусіми в організмі знайшли радіоактивні речовини

Японець з околиць "Фукусіми" зняв на відео безвухого кролика-мутанта

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: