Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Урядовець ПАР дав свідчення у справі щодо 100-мільярдних контрактів із Росією

Міністр розповів про тиск, який чинився на нього президентом.

Міністр фінансів ПАР Нхланхла Нене дав свідчення у справі про корупцію, в котрій підозрюється колишній президент країни Джейкоб Зума і його оточення. Нене повідомив, що Зума просував контракт із РФ вартістю в 100 мільярдів доларів США, повідомляє Reuters.

Угода про будівництво атомних електростанцій у ПАР потребувала гарантійного листа від міністерства фінансів цієї країни. Нене відмовився його надавати, через що втратив посаду. Згодом під тиском власних прибічників у відставку подав і сам Зума. Новий президент поновив Нене на чолі мінфіну, а Зума разом із найближчим оточенням утік із країни.

ВідеоПравила життя першого темношкірого президента Південно-Африканської республіки Нельсона Мандели

Він народився рівно сто років тому та став батьком для цілої нації. Він боровся за права усіх людей, незалежно від їхнього кольору шкіри. І за це поплатився власною свободою. Майже 30 років свого життя він провів за ґратами! Яким були правила життя Нельсона Мандели – першого темношкірого президента Південно-Африканської республіки – дивімося далі.

Правила життя першого темношкірого президента Південно-Африканської республіки Нельсона Мандели

Надані Нене свідчення стосуються 2015 року. Тоді Зума та уродженці Індії брати Аджай, Атул і Раджеш Гупта просували підписання контракту з РФ. Як підозрюють слідчі, найкрупніша угода в історії ПАР могла принести їм колосальні хабарі. Нене сказав, що Зума став поводитися вороже стосовно нього, коли міністр відмовився підписати гарантійний лист, котрий колишній президент хотів передати Володимиру Путіну під час візиту в Росію.

"Це була дуже напружена зустріч, за підсумками якої президент сказав нам піти знайти рішення, але ми не змогли його знайти", - розповів Нене. "Я сказав президенту на зустрічі, що не можу підписати лист, не оцінивши наслідки для фінансів і бюджету", - додав він. Представники Зуми і Кремля поки не відповіли на прохання дати коментар щодо цього.

Залиште свій коментар

Вибір редакції