Усама бен Ладен призначив нового ватажка "Аль-Каїди" в Європі

Новий європейський соратник бен Ладена і керівник міжнародних операцій "Аль-Каїди" вже прославився підготовкою серії терактів у Європі.

Саїф аль-Адель, аль-каїда
AFP
Саїф
Лідер терористичної організації "Аль-Каїда" Усама бен Ладен призначив нового представника в Європі. Він відомий на прізвисько Саїф аль-Адель, або Меч Правосуддя.

Новий керівник міжнародних операцій "Аль-Каїди" вже прославився підготовкою серії терактів у Європі - їх вдалося запобігти, проте європейські та американські спецслужби були налякані. Він же організував відправку бомб з Ємену, які повинні були вибухнути на борту літаків у повітряному просторі США.

Аль-Адель своїми операціями має намір вселити громадськості західних країн, що у війні з терором перемогти неможливо, розповіли британській газеті The Daily Telegraph джерела в США та Пакистані.

Якщо "Аль-Каїда" доможеться падіння бойового духу західного суспільства, їй буде легше захопити владу в таких слабких державах, як Сомалі та Ємен.

"Його стратегія полягає в тому, щоб організувати безліч дрібних терактів, використовуючи скрізь, де у нього вийде, можливості дружніх організацій і людей", - повідомив пакистанський експерт з "Аль-Каїді" з'їдять Салім Шахзад.

Джерело в антитерористичному співтоваристві США теж вважає, що "Аль-Каїда" планує хай і незначні, але часто повторювані теракти, які завдадуть більше збитку, ніж один масштабний.

Нова ж стратегія війни на виснаження, а також амбітні плани щодо формування власної держави, стали ознакою перемоги в "Аль-Каїді" угрупування, що знаходилася в меншості. Ця фракція заперечувала проти організації терактів 11 вересня 2001 року, вважаючи, що неминуче відплата США позбавить джихадистів єдиною надійною бази у світі - Афганістану.

Протягом декількох років Саїф утримувався разом з іншими втікачами з "Аль-Каїди" в Ірані. Там аль-Адель жив зі своїми п'ятьма дітьми і дружиною.

Але в квітні 2010 року його відпустили з Ірану разом з Саадом бен Ладеном, сином Усами, і керівниками "Аль-Каїди" Сулейманом аль-Гайте та Махфуз аль-Валідом. Іран обміняв цих терористів на Хешматоллу Аттарзаде, який працював у Пакистані іранського дипломата, який у 2008 році був викрадений "Аль-Каїдою".

Аль-Адель також відомий під іменами Мухаммад аль-Маккавей і Ібрагім аль-Мадані. Він народився в Єгипті, дослужився до полковника спецназу. У 1987 році був заарештований разом з кількома джихадистами. Прокуратура Єгипту стверджувала, що аль-Адель планував теракт проти парламенту країни - терористи мали намір увігнати в будівлю літак або начинений вибухівкою вантажівка.

Згодом, за даними американських слідчих органів, аль-Адель працював інструктором в таборах "Аль-Каїди" в Афганістані і Сомалі, взяв участь у кількох терактів.

У 2000 році, з'ясували австрійські спецслужби, він відіграв провідну роль у підготовці вбивства Джозефа Хікса, глави гірничодобувної компанії і провідного учасника релігійного єврейського співтовариства.

Читайте також:

МЗС у Франції підтвердило достовірність запису з погрозами бен Ладена

Ісламабад спростував інформацію, що бен Ладена в Пакистані

Західні спецслужби назвали нового "терориста номер один"

Саудівська газета повідомила про смерть бен Ладена

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: