Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Усе змінилося чотири години тому", - Трамп про пік недружніх відносин США та Росії

Путін і Трамп домовилися про спільну боротьбу з тероризмом та загрозою поширення ядерного озброєння.

Президент США Дональд Трамп після переговорів із президентом Росії Володимиром Путін у Гельсінкі заявив на спільній прес-конференції, що відносини між двома країнами змінилися на краще. Мовляв, завершилася друга "холодна війна".

"Я хочу продовжити традицію американської дипломатії. Із перших днів нашої республіки американські лідери розуміли, що дипломатія та взаємодія - це краще, ніж конфлікт та ворожі дії. Активний діалог корисний не лише для США та Росії, але він також хороший та корисний для решти світу. Розбіжності між нашими країнами, про них добре відомо, і президент Путін, і я обговорювали їх довгий час ґрунтовно сьогодні. І для того, щоб ми могли вирішити багато проблем, що стоять сьогодні перед світом, нам потрібно знайти способи взаємодії на предмет вирішення спільних інтересів", - сказав Трамп.

Президент США нагадав про відносини між двома країнами протягом останніх десятиліть.

"Досить часто в недалекому минулому і далекому минулому нам доводилося стикатися з наслідками, коли дипломатія залишалася лише за столом переговорів. Також ми бачили перевагу співпраці в минулому. Наші країни воювали разом на одній стороні під час Другої світової війни, і навіть в часи напруженої "холодної війни", коли світ був зовсім іншим. Сьогодні США та Росії вдавалося підтримувати активний і стабільний діалог. Наші відносини ніколи не були на більш низькій, гіршій точці, ніж вони перебувають нині. Проте це змінилося. Все змінилося приблизно чотири години тому. І відверто вірю в те, що я кажу. І політично було дуже легко відмовитися зустрітися, було легко відмовитися іти на контакт, на діалог, на взаємодію, але це ні до чого не привело б. Це не дало б жодних результатів", - заявив Трамп.

Він наголосив, що його мета – мир у світі.

"Як президент я можу ухвалювати рішення щодо зовнішньої політики, намагаючись задовольнити критиків зі сторони партії, ЗМІ і тих, хто намагається протидіяти. Конструктивний діалог США і Росії відкриває нові можливості для відкриття нових шляхів до миру та стабільності в нашому світі. І я краще піду на політичний ризик заради миру, ніж буду ризикувати миром, переслідуючи політичну мету. Як президент я завжди буду ставити в пріоритет те, що краще для Америки та для її громадян", - сказав Трамп.

Він згадав і про втручання Росії у президентські вибори в США (мовляв, Путін запевнив, що РФ не втручалася) та глобальні виклики в світі щодо мирної ситуації.

"Під час нашої зустрічі з Путіним я порушив питання про російське втручання в наші вибори. Багато часу витратили, аби обговорити це питання. У президента Путіна цікаві ідеї є, він достатньо категорично налаштований у цьому питанні. Ми стикаємося з дуже серйозною проблемою, яка загрожує всьому людству, - розповсюдження ядерного озброєння. Я з президентом Кім Чен Ином говорив про денуклеаризацію Північної Кореї. І після сьогоднішнього дня, після сьогоднішньої зустрічі я переконаний, що президент Путін, який представляє Росію, хоче, щоб цій проблемі був покладений край. І він притримується цілей, які є і в нас. Також ми обговорювали поширення релігійного радикалізму. Між нашими спецслужбами необхідно відкрити канали взаємодії, щоб захищати весь світ від цієї загрози. Ми, зокрема, кілька місяців тому повідомили Росії про спроби підготовки теракту в Санкт-Петербурзі, їм вдалося його зупинити на самому початку. І я подякував президенту Путіну за його телефонний дзвінок з вдячністю, який був після того. Ми визнаємо важливість тиску на Іран з тим, щоб зупинити його кампанію насилля та знизити його ядерні амбіції", - сказав Трамп.

Також він додав про важливість завершення війни в Сирії.

Зазначимо, що Трамп не згадав Україну на підсумковій прес-конференції після зустрічі з Путіним.

Залиште свій коментар

Вибір редакції