Усі п'ять випробувань російської крилатої ракети "Буревісник" завершилися провалом – CNBC

Усі п'ять випробувань російської крилатої ракети "Буревісник" завершилися провалом – CNBC

Фото: YouTube/Минобороны России

Попри це американська розвідка очікує, що до 2025 року її поставлять на озброєння.

Нову російську крилату ракету з ядерним реактором "Буревісник" випробовували п'ять разів і в усіх випадках випробування зазнали невдачі.

Про це повідомляє CNBC із посиланням на джерела, обізнані зі звітом американської розвідки.

"Буревісник" випробували один раз на початку цього року і ще чотири рази в період з листопада 2017 року по лютий 2018 року, кожен з запусків завершився провалом. 

У звіті розвідки США йдеться, що найдовший випробувальний політ тривав трохи більше двох хвилин, при цьому ракета пролетіла за 22 милі (понад 35 км) до того, як втратила контроль і зазнала аварії. Найкоротше випробування тривало чотири секунди і ракета пролетіла п’ять миль (трохи більше 8 км). Випробування, очевидно, показали, що ядерний реактор крилатої ракети не вдалося запустити.

Втім, незважаючи на низку невдалих випробувань, ракета "Буревісник" буде поставлена на озброєння протягом наступних шести років – це дещо раніше, ніж очікувалося. Незважаючи на всі невдачі, президент РФ Володимир Путін, на думку американських експертів з національної безпеки, налаштований інвестувати у зброю такого масштабу.

Раніше Путін заявляв, що країна має кілька гіперзвукових озброєнь, а також "Буревестник". Путін заявив, що ракета працює на ядерній енергії і має необмежену дальність дії.

Путін стверджував, що "непереможна" зброя має доведену спроможність. Однак CNBC у березні повідомив, що Кремль виробляє лише декілька таких видів зброї, оскільки програма ще не пройшла успішні випробування і занадто дорога для розробки.

Нагадаємо, 8 серпня на території полігону в Архангельській області Росії прогримів вибух, в результаті події загинули щонайменше сім осіб, а незабаром у регіоні помітили підвищений радіоактивний фон. 10 серпня в "Росатомі" повідомили, що вибухнула реактивна рухова установка, і згодом визнали, що трагедія сталася під час випробування нового "спецвиробу".

Версії того, що сталося різняться. Втім, президент США Дональд Трамп, низка експертів, а також представники провідних західних ЗМІ дотримуються думки, що трагедія пов'язана з "Буревісником" – новою ракетою з ядерним реактором.

Пресслужба Росгідромету за результатами дослідження стану радіаційного фону в Северодвінську в день вибуху повідомила, що доза гамма-випромінювання була перевищена у 4-16 разів. При цьому Норвегія виявила крихітні кількості радіоактивного йоду на кордоні з РФ через кілька днів після вибуху на полігоні.

Лікарів Архангельської обласної лікарні в Росії не попередили, що після вибуху ракети в Северодвінську до них відправили заражених радіацією пацієнтів. У одного з медиків після обстеження в Москві виявили в м'язовій тканині радіоактивний ізотоп цезій-137.

В Організації договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ОДВЗЯИ) опублікували анімовану мапу з вірогідним розльотом радіонуклідів  вона, зокрема, зачепила територію України. 

Від радіаційного опромінення померли двоє потерпілих від вибуху у Северодвінську

Від радіаційного опромінення померли двоє потерпілих від вибуху у Северодвінську

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація