Усі паливні сховища Франції звільнені від страйкарів

Працівники трьох з 12 НПЗ Франції оголосили про відновлення роботи, паливні сховища в країні разблоковані. Однак про вирішення проблеми браку палива говорити зарано.

В понеділок, 25 жовтня, у Франції була припинена блокада усіх паливних сховищ, а працівники 3 з 12 нафтопереробних заводів проголосували за завершення страйку.

Серед НПЗ, які оголосили про відновлення роботи, - завод у місті Райхштет на сході країни. Його співробітники страйкували не тільки через пенсійну реформу, а й у зв'язку з чутками про плани щодо закриття цього підприємства, що могло призвести до звільнення 253 осіб.

"Ми хочемо продемонструвати наші добрі наміри і бажання продовжити постачання палива в регіоні", - заявив представник Французької демократичної конфедерації праці (CFDT) Жан-Люк Більдштейн.

У цілому ситуація з постачанням палива у Франції почала стабілізуватися, однак про кардинальне вирішення всіх проблем говорити поки зарано.

Нафтопереробні заводи приєдналися до страйків, які охопили країну, 15 жовтня. Через брак палива Франція опинилася перед загрозою транспортного колапсу.

Збитки нафтопереробної галузі за цей час досягли близько мільярда євро. Для подолання ситуації уряд почав закуповувати паливо за кордоном. Проте спостерігачі попередили, що таке рішення питання може бути лише тимчасовим. Зокрема, існують побоювання, що імпортоване паливо може різко подорожчати.

Більшість профспілок Франції не мають наміру припиняти акції протесту. Нові загальнонаціональні страйки мають відбутися 28 жовтня та 6 листопада.

Через страйки транспортників, енергетиків, вчителів, школярів, студентів та низки інших верств суспільства економіка країни виявилася мало не паралізованою.

За підрахунками влади, страйки обходяться країні у 200-400 мільйонів євро щодня.

Масові акції протесту у Франції пов'язані з ухваленням закону про збільшення пенсійного віку з 60 до 62 років. Сенат схвалив законопроект 22 жовтня, нижня палата парламенту проголосувала за нього 15 вересня. Фінальне голосування призначене на 27 жовтня.

Пенсійна реформа украй негативно позначилася на рейтингу президента Ніколя Саркозі, який і був її ініціатором. 70% жителів країни не задоволені роботою глав республіки.

Читайте також:

Париж потерпає від нестачі бензину

Сенат Франції схвалив пенсійну реформу Саркозі

Французькі жандарми розблокували один з нафтозаводів: є поранені

У Франції не працює чверть усіх атомних реакторів

ВідеоУсі паливні сховища Франції звільнені від страйкарів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: