Усі спроби зупинити витік нафти у Мексиканській затоці провалилися

Останнім невдалим кроком компанії British Petroleum у спробі припинити витік нафти, стала спроба зацементувати свердловину.

Представники компанії British Petroleum (BP) визнали, що прийняті заходи по боротьбі з витоком нафти в Мексиканській затоці не принесли результатів, і фахівцям компанії належить розробити нову стратегію усунення наслідків катастрофи.

Останнім невдалим кроком у спробі припинити витік стало закачування в аварійну свердловину спеціального цементуючого розчину. За словами одного із співробітників BP, що бере участь у ліквідації витоку, причиною чергового провалу компанії стало те, що при ухваленні рішення про введення в свердловину розчину не була врахована сила тиску, з якою з неї викидаються нафта і газ.

Тепер BP належить терміново розробити ще одну стратегію з усунення витоку, що може зайняти ще якийсь час. При цьому не виключено, що адміністрація Барака Обами вирішить усунути компанію від робіт з ліквідації наслідків катастрофи і почне боротися з витоком своїми силами.

Раніше президент вже зізнався в тому, що спочатку недооцінив масштаби катастрофи, що призвело до недостатньо оперативних дій щодо ліквідації її наслідків.

Нагадаємо, витік нафти, який визнаний найсерйознішим в Мексиканській затоці, стався у квітні 2010 року в результаті вибуху на нафтовій платформі Deepwater Horizon. В результаті катастрофи загинули 11 нафтовиків, а шахта виявилася пошкоджена в трьох місцях.

Розробник родовища - компанія BP - негайно почала операцію по ліквідації наслідків вибуху. У її рамках робилися спроби зупинити витік за допомогою спеціального захисного куполу, відкачування нафти і введення в свердловину спеціального розчину. Проте всі ці заходи не принесли очікуваного результату.

В даний час збитки компанії, пов'язані з витоком, вже наблизилися до мільярда доларів. При цьому дана сума не є остаточною, так як BP належить вжити нових заходів з ліквідації наслідків катастрофи, і, крім того, виплатити компенсації по численним судовим позовам.

Читайте також:

США просять у ЄС спецобладнання для збору нафти в Мексиканській затоці

Нафтова катастрофа у Мексиканській затоці стала найбільшою за історію США

ВР почала цементувати нафтову свердловину в Мексиканській затоці

Експерти запропонували заглушити нафтову свердловину в США атомним вибухом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: