Узбекистан підписав з США угоду про військове співробітництво

В Узбекистан можливе повернення авіабази США.

Узбекистан і США підписали угоду про військово-технічне співробітництво. Договір передбачає, зокрема, проведення освітніх обмінів та тренінгів в цій сфері.

Документ був підписаний керівниками військових відомств двох країн. Це відбулося в ході візиту в Узбекистан голови Центрального командування Збройних сил США Девіда Петреуса.

За офіційною інформацією, під час зустрічі американського генерала з президентом республіки Ісламом Каримовим обговорювалися "перспективи узбексько-американських відносин і питання, що представляють взаємний інтерес". За даними "Комерсанта" (видання посилається на "джерело, яке знайоме з ходом переговорів"), однією з тем стало можливе повернення в Узбекистан авіабази США.

Американська військова база розміщувалася на аеродромі Ханабад. У 2005 році офіційний Ташкент наполіг на її видворення: таке рішення було прийнято після того, як США розкритикували керівництво Узбекистану за жорстоке придушення заворушень в Андижані.

Узбекистан, нагадаємо, нещодавно відмовився підписати угоду про створення Колективних сил оперативного розгортання (КСОР) на базі ОДКБ. У Ташкенті висунули ряд умов, що стосуються використання "армії ОДКБ" (зокрема, як повідомлялося, узбецька влада зажадала взагалі заборонити застосування КСОР в конфліктах між країнами ОДКБ).

Пізніше Узбекистан виступив проти створення ще однієї військової бази РФ в Киргизії, заявив, що це загрожує дестабілізацією в регіоні. "Після оприлюднення російських планів по відкриттю бази в Киргизії узбецька влада задумалася про те, як можна було б врівноважити баланс сил в регіоні", - заявило джерело.

Читайте також:

Киргизька авіабаза "Манас" стане транзитним центром для США

Киргизстан та США домовилися про використання авіабази "Манас"

США пропонують Киргизстану мільярд доларів за збереження бази "Манас"

Парламентський комітет в Киргизії схвалив виведення авіабази США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: