Узбекистан риє протитанкові траншеї на кордоні з Киргизією

Вся лінія Андижанської області на узбецько-киргизькому кордоні буде обкопана триметровими ровами.

Узбекистан відгороджує траншеями частини Андижанської області, які межують з Киргизією. Рови завширшки приблизно три метри, і такої ж глибини, риють за допомогою екскаваторів.

Як повідомляє узбецька служба Радіо Свобода з посиланням на місцевих мешканців, риття траншей почалося після подій 25 травня. Нагадаємо, тоді в місті Ханабад Андижанської області стався озброєний напад на блок-пост. Ташкент заявив, що бандити проникли в регіон з території сусідньої Киргизії, проте киргизька влада це спростувала.

За словами джерел, рови риють для того, аби виключити можливість незаконного переходу кордону. За непідтвердженими даними, ровами буде обкопана вся лінія Андижанської області.

Прикордонна служба Киргизії підтвердила повідомлення про зведення захисних споруд і траншей. При цьому киргизькі прикордонники стверджують, що будівництво почалося без узгодження з ними. Вони висловили занепокоєння "діями суміжної держави".

Як повідомляють мешканці Ханабада, наразі кордон закритий для громадян обох республік.

Минулого року на киргизько-узбецькому кордоні сталося понад 20 інцидентів, кілька конфліктів сталися вже цього року, причому були і зі смертельним результатом. Прикордонне питання між двома країнами посилюється наявністю на кордоні 58 спірних ділянок.

Читайте також:

Відповідальність за теракти в Узбекистані взяв на себе "Ісламський джихад"

Ісламісти атакували пункт пропуску на узбецько-киргизькому кордоні

Росія подовжила оренду авіабази в Киргизії на 49 років

В Узбекистані тисячі людей стали жертвами репресій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: