Узбекистан стягнув бронетехніку до кордону з Киргизією

По обидві сторони кордону сотні озброєних людей у військовій формі. При цьому на узбецькому боці помічена бронетехніка - кілька БТР і БМП.

Киргизія повністю перекрила кордон з Узбекистаном в Кадамжайському районі Баткенської області, де в останні дні серйозно загострилася ситуація.

Кордон виявився перекритим у місцевості, через яку пролягають основні шляхи в узбецький анклав Сох, розташований на території Киргизії.

По обидві сторони кордону продовжують залишатися сотні людей, багато хто з них озброєний і одягнений у військову форму. При цьому на узбецькому боці помічена бронетехніка - кілька БТР і БМП, а також близько 700 прикордонників і 300 десантників.

Раніше повідомлялося, що в анклав без узгодження з киргизькою владою були направлені підрозділи узбецьких десантників. Поки сторони утримуються від активних дій.

Обстановка в регіоні серйозно загострилася після того, як узбеки з анклаву побили і спробували взяти в заручники киргизів, які проїздили по своїх справах через анклав на двох автомобілях. Це сталося після того, як киргизи заборонили узбекам пасти свою худобу на своїй території, мотивуючи рішення положеннями двостороннього договору.

Заборона на випас худоби в традиційному для цього місці викликала різке невдоволення узбеків. Протестуючи проти нового стану речей, вони зруйнували комунікації, що ведуть до одного з киргизьких селищ, внаслідок чого воно залишилося без водопостачання.

Читайте також:

У Киргизії розлючений натовп побив губернатора і міністра оборони

На півдні Киргизії оголошено надзвичайний стан

У Киргизії почалися зіткнення між киргизами і узбеками, є жертви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: