Узбекистан відмовився від ОДКБ

Президент Узбекистану відмовився приїхати на навчання ОДКБ у Казахстані і, схоже, остаточно вийшов з угоди про створення колективних сил безпеки.

Узбекистан відмовився брати участь у створенні колективних сил оперативного реагування (КСОР) ОДКБ.

15 жовтня в Казахстані відбудеться активна фаза навчань Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ), на яких будуть присутні президенти шести країн-учасниць договору.

Проте, як повідомив секретар ОДКБ Микола Бордюжа, до колег уже відмовився приєднатися лідер Узбекистану Іслам Карімов. Це пов'язано з тим, що Ташкент, і раніше висловлював особливу думку щодо КСОР, тепер, схоже, остаточно вирішив не входити до складу цих сил і не стане направляти туди свої військові та інші підрозділи, відзначає видання.

"Ташкент погодився з політичним рішенням про створення КСОР, але не погодився з текстом відповідної угоди, висловивши з цього приводу особливу позицію. Таким чином, Узбекистан не бере участь у створенні цього угруповання, відповідно вона не зможе діяти на території цієї країни", - повідомив Микола Бордюжа.

Головною причиною відмови Ісламу Каримова від участі в КСОР є те, що інші союзники, які підписали на червневому саміті в Москві угоду про створення цих сил, не врахували особливу думку узбецької сторони. Ташкент вважає, що ці сили повинні бути створені виключно для відбиття зовнішньої агресії і що контингент кожної з країн-членів ОДКБ має дислокуватися на своїй території. Оскільки позиція Узбекистану була проігнорована, Ташкент просто самоусунувся від усього, що пов'язано з КСОР.

Тим часом, за даними видання, в Москві очікують, що в рамках майбутньої зустрічі шести президентів на казахських навчаннях договір про створення КСОР підпише президент Білорусі Олександр Лукашенко. Раніше білоруський лідер, бойкотував саміт ОДКБ у червні, на якому підписувався договір по КСОР, в помсту за заборону на ввезення до Росії білоруського молока.

Нагадаємо, 14 жовтня повідомлялося, що Організація Договору про колективну безпеку має намір підписати меморандум про співпрацю з ООН, який передбачає спільну боротьбу з тероризмом і наркотрафіком, а також проведення миротворчих операцій по всьому світу.

Читайте також:

ОДКБ попросила собі статус НАТО

Лукашенко обіцяє приєднатися до ОДКБ

Узбекистан підписав з США угоду про військове співробітництво

Бжезинський: якщо Україна не вистоїть, Росія перетвориться на імперію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: