Узбекистан закрив кордон з Казахстаном

Узбекистан закрив кордон з Казахстаном, мотивувавши це карантином в зв'язку, з тим що в сусідній країні є випадки захворювання на свинячий грип.

Узбекистан в односторонньому порядку закрив державний кордон з Казахстаном, не попередивши про це, стверджують в Астані. "Ми підтверджуємо, що кордон закритий. Про мотиви цього рішення у нас інформації немає", - повідомив офіційний представник МЗС Казахстану Ержан Ашікбаев на брифінгу в Астані в понеділок.

За його словами, ініціатива закриття кордону виходила не від казахстанської сторони. При цьому він підкреслив, що "офіційної інформації у нас немає, не дивлячись на те, що було зроблено відповідний запит". У МЗС не змогли назвати точну дату закриття кордону, відзначивши лише, що це відбулося минулого тижня.

Ашікбаев уточнив, що кордон не закритий для громадян Казахстану, які повертаються на батьківщину з Узбекистану, і відповідно для громадян Узбекистану, які повертаються з Казахстану.

Як повідомляє британська ВВС, Узбекистан закрив кордон з Казахстаном, мотивувавши це карантином в зв'язку, з тим що в сусідній країні є випадки захворювання на свинячий грип. За офіційними даними, в Казахстані було зареєстровано 15 випадків зараження вірусом А/H1N1, жодного смертельного випадку там поки не зафіксовано.

Закриття кордону пов'язують з виборами

Проте співробітник казахстанської прикордонної служби, який дав інтерв'ю ВВС на умовах анонімності, вважає, що кордони закриті зовсім не через свинячого грипу. "Скоро в Узбекистані почнуться парламентські вибори, і щоб населення країни не їхало під приводом свинячого грипу, кордон закрили", - вважає прикордонник.

За його словами, "тих, хто повертається, в Узбекистан впускають, а ось вийти назад вже неможливо. Але це не стосується аеропортів". Жителі прикордонних районів кажуть, що не знають, чому закритий кордон, а про карантин ніде не написано.

Представники прикордонної служби сусідніх Киргизії і Таджикистану повідомили, що вони працюють в колишньому режимі, і їх кордон з Узбекистаном відкритий.

Читайте також:

Узбекистан видворив іноземця за звинуваченням у місіонерстві

ЄС відмінив збройне ембарго проти Узбекистану

Узбекистан відмовився від ОДКБ

ВідеоУзбекистан закрив кордон з Казахстаном через грип А

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: