Узбекистан закриє кордон для біженців з Киргизії

Узбецька влада заявила, що не буде приймати біженців з півдня Киргизії, які переходять від сусідньої держави, рятуючись від погромів.

Узбекистан до кінця дня 14 червня перестане приймати біженців з півдня Киргизії - етнічних узбеків, які переходять на територію сусідньої держави, рятуючись від погромів. Про це заявив віце-прем'єр Узбекистану Абдулла Аріпов.

За його словами, узбецька влада вже зареєструвала 45 тисяч біженців із сусідньої республіки (мова йде тільки про дорослих людей, точних даних про кількість дітей немає). "У нас більше немає місця для того, щоб їх розміщати", - сказав Аріпов. Він також додав, що Узбекистан у зв'язку з напливом біженців потребує допомоги з боку міжнародних організацій.

Кордон Киргизії і Узбекистану, закритий раніше у зв'язку з безладами в Киргизії, був відкритий для біженців 12 червня. Число людей, що перейшли на територію сусідньої держави до вечора 13 червня, в МНС Узбекистану оцінили в 75 тисяч осіб. Киргизька влада називала набагато менше число (близько шести тисяч).

У свою чергу, представник Міжнародного Комітету Червоного Хреста Анна Нельсон заявила, що в Узбекистан бігли близько 80 тисяч людей. У республіці були організовані табори для розміщення біженців. Їх забезпечують продуктами, надають медичну допомогу.

У бік кордону з Узбекистаном "продовжують масово направлятися натовпи біженців".

Зіткнення, в яких опинилися представники киргизької і узбецької общин, почалися в ніч на 11 червня. Влада Киргизії пізніше заявила, що безлади були спровоковані людьми з оточення поваленого президента Курманбека Бакієва.

За кілька днів, за офіційними даними, загинули більше ста людей. За неофіційною інформацією, убитих набагато більше. Один з лідерів узбецької громади заявив, що тільки в Джалалабад загинули близько 700 етнічних узбеків.

Читайте також:

Очевидці бійні в Киргизії: з машин без номерів розстрілювали усіх без розбору

Бакієв у Білорусі розкаже, що відбувається в Киргизії

У Киргизстані затримано 15 снайперів, які стріляли по демонстрантах в Бішкеку

У Киргизії "авторитетного" друга Бакієва розстріляли разом з охоронцями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: