Узбецькі медики заразили ВІЛ-інфекцією майже 150 дітей

Влада Узбекистану протягом двох років приховувала обставини масового зараження дітей на ВІЛ в медустановах країни.

Влада Узбекистану протягом двох років приховувала реальні обставини масового зараження дітей вірусом імунодефіциту.

Через недбалість медиків у лікарнях міста Наманган і Наманганської області, у 2007-2008 роках на ВІЛ або СНІД заразилися 147 дітей, з них 20 - у районних лікарнях. Про це йдеться у фільмі, який лише в березні 2010 року став доступний громадськості.

Документальний фільм зняла Узбецька телерадіокомпанія на замовлення Наманганської обласної прокуратури після того, як відбулися суди над медиками, причетними до зараження. Повідомляється, що судові засідання проходили в закритому режимі, а документальний фільм так і не був показаний по телебаченню.

За викладеними у фільмі фактами, причиною масового зараження стало використання нестерильних медичних інструментів. Крім того, були виявлені випадки фальсифікації та знищення медичних документів про стерилізацію обладнання. Відносно медпрацівників були порушені кримінальні справи.

За інформацією джерел, на момент передачі справ до суду в січні 2009 року померли 14 дітей, заражених ВІЛ. Під час судового процесу 12 з 13 засуджених співробітників медустанов Намангану були засуджені до позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років. Крім того, було засуджено дев'ять лікарів і лаборантів з обласних лікарень.

Журналісти намагалися привернути увагу громадськості до інциденту ще в 2008 році. Проте влада відмовилися йти на контакт зі ЗМІ. Звернення журналістів МОЗ, МВС та Генпрокуратури республіки не дали результату.

На думку місцевої преси, наразі влада продовжує приховувати випадки зараження дітей ВІЛ-інфекцією. Одна зі співробітниць ташкентської лікарні, чиє ім'я не називається, порадила людям, які потрапляють до узбецьких лікарень, самим купувати шприци, крапельниці, катетери, серветки, марлю, бинти для операції, гумові рукавички для доктора та все інше – "або ж вас будуть колоти використаними або неналежним чином стерилізованими голками".

Читайте також:

В Україні епідемія ВІЛ/СНІДу досягла найнебезпечніших у Європі масштабів

Вчені з'ясували, де в організмі людини ховається ВІЛ

У Швейцарії почали продавати дитячі міні-презервативи

В Америці випробують вакцину проти СНІДу, яку виготовили з ВІЛ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: