Узгоджено план зі вступу Боснії до НАТО

Головна умова членства Боснії та Герцеговини в НАТО - передача федеральному уряду країни військового майна, яке контролюють суб'єкти федерації.

Міністри закордонних справ НАТО узгодили план зі вступу до альянсу Боснії і Герцеговини - це передостанній крок на шляху приєднання до Північноатлантичного блоку.

"План щодо вступу був переданий делегації Боснії з чітко обговореними умовами", - заявив офіційний представник НАТО Джеймс Аппатурай на саміті в Таллінні.

За словами Аппатурая, головною умовою членства Боснії в НАТО залишається вирішення питання про передачу федеральному уряду країни військового майна, яке наразі перебуває під контролем суб'єктів федерації.

Нагадаємо, Боснія і Герцеговина, що утворилася в результаті війни на Балканах в 1990-х роках, подала заявку на вступ до НАТО в 2009. Вона є незалежною державою, проте перебуває під зовнішнім управлінням міжнародного співтовариства.

Згідно з підписаною у 1995 році Детонською угодою, що поклала кінець Боснійській війні 1992-1995 років, країна представляє собою конфедерацію, яка складається з двох частин - боснійсько-хорватської федерації Боснії і Герцеговини і боснійської Республіки Сербської. Кожна з цих частин має власного президента, окремий уряд, парламент, поліцію та інші органи влади.

План щодо приєднання до Альянсу - документ, в якому обговорені стадії політичного діалогу та військової реформи, в результаті яких країна-кандидат повинна бути приведена у відповідність до стандартів, що діють в Північноатлантичному блоці.

Цей процес може зайняти кілька років, і лише після виконання всіх умов країна отримує статус повноправного члена НАТО. З колишніх югославських республік до НАТО вже приєдналася Хорватія, а в грудні 2009 року був узгоджений план зі вступу до Альянсу Чорногорії.

Читайте також:

НАТО відмовилося виводити американську ядерну зброю з Європи

Генерал США звинуватив голландських солдатів-геїв у різні в Боснії

Боснія і Герцеговина подала заявку на вступ до НАТО

Караджич поклав відповідальність за війну в Боснії на місцевих мусульман

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: