Уже є двоє охочих стати прем'єром Японії

Другим кандидатом на виборах лідера правлячої партії Японії став екс-генсек уряду Ясуо Фукуда. Інші кандидати поки думають.

Колишній генсек кабінету міністрів Японії Ясуо Фукуда оголосив про намір висунути свою кандидатуру на вибори лідера правлячої Ліберально-демократичної партії (ЛДП), які пройдуть 23 вересня, повідомляє агентство Кіодо цісин.

Це другий політик, який офіційно виявив бажання взяти участь у виборах.

Першим, хто висунув свою кандидатуру на розгляд керівництву правлячої Ліберально-демократичної партії (ЛДП) для участі у виборах нового партійного лідера, який, швидше за все, за традицією займе крісло прем'єр-міністра, був чинний міністр фінансів Японії Фукусіро Нукага.

"Я хочу подолати труднощі та постаратися збудувати нову Японію," - заявив він у четвер.

Всього у виборах візьмуть участь шість кандидатів: три з числа чинних парламентаріїв і три - від регіонів.

За відомостями Кіодо цусін, можливість участі у виборах лідера партії розглядають міністр закордонних справ Нобутака Матімура та колишній міністр фінансів Теїті Танігакі.

Генеральний секретар ЛДП Таро Асо, якого японські ЗМІ називають одним з основних претендентів на крісло прем'єра, поки не висунув свою кандидатуру. У минулому складі уряду він займав пост міністра закордонних справ.

У той же час екс-прем'єр Джюнічіро Коїдзумі, до якого також звернулися декілька десятків парламентаріїв із пропозицією вступити в боротьбу за керівництво партією та країною, навідріз відкинув їхнє прохання, відмовившись від будь-яких коментарів.

Фукусіро Нукага
news.yahoo.com
Фукусіро Нукага хоче збудувати "нову Японію"
Сьогодні Сіндзо Абе був госпіталізований у зв'язку з одержаним протягом останніх місяців стресом і найближчі три-чотири дні проведе в лікарняній палаті під наглядом лікарів.

Генсек уряду Каору Іосано заявив у зв'язку з цим, що кабінет міністрів не має наміру призначати тимчасово виконувача обов'язків прем'єра.

Після того, як відбудуться вибори нового лідера партії і він займе прем'єрське крісло, послідує розпуск нинішнього кабміну, який був оновлений у серпні після поразки ЛДП на виборах у верхню палату, й формування нового кабінету міністрів.

Тим часом, на засіданні партійного керівництва у четвер обговорюється питання про дату виборів. Спочатку повідомлялося про 19 вересня, проте в ході дискусії виявилося, що багато хто вважає, що це дуже швидко, і наполягає на проведенні голосування 25 вересня.

Як очікується, остаточне рішення буде ухвалене сьогодні, 13 вересня, ввечері, якщо сторони дійдуть компромісу.

ВідеоУже є двоє охочих стати прем'єром Японії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: