Уже є двоє охочих стати прем'єром Японії

Другим кандидатом на виборах лідера правлячої партії Японії став екс-генсек уряду Ясуо Фукуда. Інші кандидати поки думають.

Колишній генсек кабінету міністрів Японії Ясуо Фукуда оголосив про намір висунути свою кандидатуру на вибори лідера правлячої Ліберально-демократичної партії (ЛДП), які пройдуть 23 вересня, повідомляє агентство Кіодо цісин.

Це другий політик, який офіційно виявив бажання взяти участь у виборах.

Першим, хто висунув свою кандидатуру на розгляд керівництву правлячої Ліберально-демократичної партії (ЛДП) для участі у виборах нового партійного лідера, який, швидше за все, за традицією займе крісло прем'єр-міністра, був чинний міністр фінансів Японії Фукусіро Нукага.

"Я хочу подолати труднощі та постаратися збудувати нову Японію," - заявив він у четвер.

Всього у виборах візьмуть участь шість кандидатів: три з числа чинних парламентаріїв і три - від регіонів.

За відомостями Кіодо цусін, можливість участі у виборах лідера партії розглядають міністр закордонних справ Нобутака Матімура та колишній міністр фінансів Теїті Танігакі.

Генеральний секретар ЛДП Таро Асо, якого японські ЗМІ називають одним з основних претендентів на крісло прем'єра, поки не висунув свою кандидатуру. У минулому складі уряду він займав пост міністра закордонних справ.

У той же час екс-прем'єр Джюнічіро Коїдзумі, до якого також звернулися декілька десятків парламентаріїв із пропозицією вступити в боротьбу за керівництво партією та країною, навідріз відкинув їхнє прохання, відмовившись від будь-яких коментарів.

Фукусіро Нукага
news.yahoo.com
Фукусіро Нукага хоче збудувати "нову Японію"
Сьогодні Сіндзо Абе був госпіталізований у зв'язку з одержаним протягом останніх місяців стресом і найближчі три-чотири дні проведе в лікарняній палаті під наглядом лікарів.

Генсек уряду Каору Іосано заявив у зв'язку з цим, що кабінет міністрів не має наміру призначати тимчасово виконувача обов'язків прем'єра.

Після того, як відбудуться вибори нового лідера партії і він займе прем'єрське крісло, послідує розпуск нинішнього кабміну, який був оновлений у серпні після поразки ЛДП на виборах у верхню палату, й формування нового кабінету міністрів.

Тим часом, на засіданні партійного керівництва у четвер обговорюється питання про дату виборів. Спочатку повідомлялося про 19 вересня, проте в ході дискусії виявилося, що багато хто вважає, що це дуже швидко, і наполягає на проведенні голосування 25 вересня.

Як очікується, остаточне рішення буде ухвалене сьогодні, 13 вересня, ввечері, якщо сторони дійдуть компромісу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: