В Абхазії почалося голосування на виборах президента

У виборах президента - перших після визнання незалежності Абхазії Росією та іншими країнами - зможуть взяти участь близько 127 тисяч осіб.

У Абхазії в суботу, 12 грудня, о 07:00 за київським часом відкрилися виборчі дільниці для голосування на виборах президента республіки.

На пост президента Абхазії претендують п'ять осіб: чинний глава республіки Сергій Багапш, доктор філософських та економічних наук Віталій Бганба, колишній віце-президент Рауль Хаджимба, гендиректор держкомпанії "Абхазьке пароплавство" Заур Ардзінба та голова Партії економічного розвитку Беслан Бутба.

Багапш і Бутба були висунуті політичними партіями, три інших кандидати - ініціативними групами.

У виборах президента - перших після визнання незалежності Абхазії Росією та іншими країнами - зможуть взяти участь близько 127 тисяч осіб, які мають право голосу та які мають паспорт громадянина республіки. На виборчих дільницях у паспортах проставлятиметься спеціальна позначка, щоб не допустити випадків повторного голосування.

174 виборчі дільниці, організованих на території республіки, працюватимуть з 07:00 по 19:00 за київським часом. Участь у виборах президента зможуть взяти і громадяни Абхазії, що знаходяться за межами республіки, виборчі дільниці для них організовані в Москві та Черкеську.

Вибори будуть визнані такими, що відбулися, якщо в них візьме участь понад 25 відсотків виборців. Переможцем у першому турі буде визнаний кандидат, за якого проголосують більше 50 відсотків (50 відсотків плюс один голос) тих, хто прийшов на вибори. Якщо ні одному з претендентів не вдасться показати такий результат, то через два тижні відбудеться другий тур виборів, переможець у якому буде визначатися простою більшістю голосів.

За ходом виборів, за даними МЗС Абхазії, будуть стежити близько 100 спостерігачів із понад 20 країн.

Попередні підсумки виборів президента Абхазії ЦВК обіцяє оголосити в неділю, 13 грудня, після 11:00 за київським часом.

Читайте також:

Тимошенко поклялася не визнавати незалежність Абхазії та Південної Осетії

НАТО закликало Росію відмовитися від визнання Абхазії та Південної Осетії

Білоруську доповідь щодо Абхазії і Південної Осетії сховають від преси

Європа встановить супутникове спостереження за Абхазією та Південною Осетією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: