В Абхазії протестувальники пішли на штурм фейкової адміністрації президента

В Абхазії протестувальники пішли на штурм фейкової адміністрації президента

Фото: скриншот з відео

Двері зняли з петель та забрали.

У підконтрольній Росії Абхазії протестувальники вибили двері та побили вікна двері будинку так званої адміністрації президента Абхазії. Протестують прихильники кандидата на виборах Алхаса Квіцінії, який програв. Між активістами і силовиками відбуваються сутички. Про це повідомляє видання "Кавказький вузол".

У четвер, 9 січня, біля будівлі "адміністрації президента" зібралися сотні протестувальників, які спробували зайти всередину. Працівників "адміністрації" через протестну акцію відпустили додому, повідомляє видання "Абхазія-Інформ".

Акція розпочалася біля Абхазького драматичного театру, до будівлі "адміністрації" протестувальники перемістилися пізніше. Частина з сотень активістів прорвалася в будівлю "адміністрації", зламавши при цьому двері - їх зняли з петель і забрали. Між мітингувальниками та силовиками відбуваються сутички.

Штурм почався близько 13 години. Протестувальники не тільки виламали двері, але і вибили вікно, через яке також намагаються проникнути у будівлю.

Як відомо, кандидат в президенти Абхазії Алхас Квіцінія оскаржив підсумки виборів, але Верховний суд Абхазії відмовився задовольнити його позов. Квіцінія подав апеляцію. 18 грудня 2019 року він зажадав відводу судді Верховного суду Абхазії, так як у того закінчився термін повноважень, але суд визнав клопотання необґрунтованим.

У другому турі виборів президента Абхазії за Рауля Хаджимбу проголосували 47,39% виборців, за його опонента Алхаса Квіцінію - 46,17%. Дев'ять партій і громадських організацій зажадали визнати, що вибори не відбулися, наполягаючи, що Хаджимба повинен був набрати не просту, а абсолютну більшість голосів.

Своєю чергою, за даними проєкту Wargonzo, у протестувальників є формальні претензії до діючої влади, зумовлені специфікою абхазького виборного законодавства. "Але не це навіть послужило детонатором протесту.

У листопаді в Сухумі сталося резонансне вбивство прямо в центрі міста. Главі МВС РА довелося піти у відставку. За інформацією від наших джерел в Абхазії, коріння сьогоднішньої акції потрібно шукати саме в ситуації навколо розслідування цієї справи", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 25 серпня повідомлялося, що в окупованому Росією грузинському регіоні Абхазія обирали так званого президента. На його пост претендували дев'ять кандидатів, зокрема й чинний лідер самопроголошеної республіки Рауль Хаджімба.

За роки невизнаної незалежності республіка Абхазія так і не оговталась від війни

За роки невизнаної незалежності республіка Абхазія так і не оговталась від війни

Повʼязані теми:

Наступна публікація