В Абхазії відзначають річницю приходу російських прикордонників

30 квітня виповнюється рік з того часу, як російські прикордонники приступили до захисту рубежів Абхазії.

В Абхазії відзначають першу річницю підписання угоди про спільні зусилля в охороні державного кордону Республіки Абхазія і створення прикордонуправління ФСБ Росії в Абхазії.

В адміністрації президента відбувся урочистий прийом для прикордонників.

Вітаючи російських прикордонників, президент Абхазії Сергій Багапш зазначив, що їхня присутність в Абхазії "відбиває багатьом гарячим головам бажання дестабілізувати тут ситуацію".

За словами Багапша, з приходом російських прикордонників в прикордонному Гальському районі "настали спокій і стабільність".

Начальник регіонального прикордонного управління ФСБ Росії по ПФО Микола Лісінській підкреслив, що прикордонники повністю вирішують весь комплекс завдань, покладених на них Угодою, підписаною Сергієм Багапшем і Дмитром Мєдвєдєвим 30 квітня 2009.

Він висловив подяку керівництву Абхазії "за оперативне вирішення питань землевідведення". За його словами, "в 2011 - початку 2012 року всі заходи з облаштування держкордону будуть виконані".

"Перебуваючи тут, ми вирішуємо не тільки завдання безпеки Абхазії, але і півдня Росії і країни вцілому, - підкреслив Лісінській. - Якщо до нашого приходу у когось були ілюзії, що історію можна повернути назад, то з нашим приходом і облаштуванням всі ці ілюзії розсіялися ".

Генерал відзначив, що 10 років тому йому доводилося виводити з Абхазії прикордонний загін, а рік тому "довелося виконати почесну місію - ввести російських прикордонників".

У Сухумі, в ботанічному саду, на честь річниці підписання угоди посадили "дерево світу" як символ миру, дружби і добра.

"Дерево - самшит колхідський - дуже міцне і міцне, як наш мир, який збережеться завдяки вам", - сказав, звертаючись до російським прикордонникам, заст. директора Інституту ботаніки АНА Савелій Чітанава.

Крім того, в Сухумі з'явилася вулиця Прикордонників - рішенням Міського зборів абхазької столиці на честь першої річниці утворення прикордонуправління ФСБ Росії в Абхазії вулиця Шкільна перейменована у вулицю Прикордонників.
Як уточнив мер Сухумі, на вулиці Прикордонників будуть побудовані будівлі для прикордонуправління ФСБ Росії в Абхазії.

У п’ятницю також відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки, присвяченої російським прикордонникам.

Церемонія завершилася урочистим маршем абхазьких і російських військовослужбовців.

Читайте також:

Абхазія та Південна Осетія доручили Росії охороняти свої кордони

МЗС Абхазії заявив про швидке визнання республіки Болівією та Еквадором

Президент Абхазії вірить, що Янукович визнає її незалежність

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: