В Афганістані масово анулюють результати голосування на президентських виборах

Незалежна виборча комісія виявила масові порушення під час голосування на президентських виборах. На деяких дільницях бюлетенів виявилося в 10 разів більше, ніж виборців.

Через масові порушення на президентських виборах в Афганістані голоси з кількох виборчих округів будуть перераховані.

Про це заявила Незалежна вибірча комісія, яка займається розглядом скарг на допущені порушення і фальсифікації.

Суперечливі результати голосування виявлені в провінціях Газні, Пактіка і Кандагар. Італійська газета La Stampa вказує, що відміняються підсумки голосування на сотнях ділянок.

Вже анульовані результати голосування на 447 дільницях, аналогічне рішення готується відносно бюлетенів, що надійшли ще з 800 пунктів голосування.

Як відзначає видання, для перемоги нинішнього президента Афганістану Хаміда Карзая в країні були створені сотні фальшивих виборчих ділянок. Ці ділянки існували лише на папері, а до Кабула привозили коробки з бюлетенями, походження яких ще необхідно з'ясувати.

Центром махінацій стала південна провінція Кандагар, губернатором якої є брат нинішнього президента Ахмед Валі Карзай. З Кандагару було привезено 350 тис. бюлетенів - при тому, що в голосуванні взяли участь лише 25 тис. людей.

За словами представника Незалежної вибіркової комісії, будуть переглянуті результати, що фіксують 100% явку або що свідчать про 95% підтримку кандидата.

Нагадаємо, вибори в Афганістані відбулися 20 серпня. За попередніми даними, на них лідирує діючий президент країни Хамід Карзай. Він набрав 48,6% голосів, а його основний суперник колишній міністр закордонних справ Абдулла Абдулла - 31,7%. Для перемоги в першому турі кандидат повинен набрати більше 50% голосів.

Відзначимо, що законодавство Афганістану не передбачає проведення перерахунку голосів на виборах.

Преса відзначає, що Вашингтон дуже стурбований ситуацією, що склалася в Афганістані. Адміністрація США не хоче виявитися союзником президента, що прийшов до влади за рахунок масових порушень в ході виборів. Вашингтон наполягає на проведенні другого туру голосування.

Читайте також:

Смертник скоїв теракт в аеропорту Кабула

Афганістан вислав американських охоронців через п'яні оргії

Афганські таліби поскаржилися в ООН на бомбардування НАТО

Росія допоможе США переправляти зброю в Афганістан

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: