В Афганістані новий глава держави: Амрулла Салех виконує обов’язки президента

В Афганістані новий глава держави: Амрулла Салех виконує обов’язки президента

Фото з соцмереж

Віце-президент Афганістану заявив, що він не покинув країну, і відповідно до конституції став виконувачем обов’язків глави держави.

Після того, як президент Афганістану Ашраф Гані покинув країну, відповідно до конституції країни обов’язки глави держави переходять до його першого заступника. Про це повідомив у своєму Twitter віце-президент Афганістану Амрулла Салех.

У своєму дописі він спростував чутки про те, що переховується на території сусіднього Таджикистану. Ба більше, Амрулла Салех запевнив, що буде й надалі протистояти талібам, які захопили столицю країни і встановлюють у країні свої порядки. 

“Згідно з чітким положенням конституції, в разі відсутності, втечі, відставки або смерті президента перший віце-президент виконує його обов'язки. В даний час я перебуваю в своїй країні і законно виконую обов'язки президента”, - стверджує він.

Виконувач обов’язків президента звернувся до лідерів всіх країн “за підтримкою і узгодженими діями”. Раніше Амрулла Салех заявляв, що “в жодному разі не схилиться” перед бойовиками руху “Талібан”.

Посаду першого віце-президента Афганістану Амрулла Салех, який є таджиком за національністю, займає з 2020 року. Раніше він був міністром внутрішніх справ країни, а також очолював Головне управління національної безпеки.  Наприкінці 1990-х він належав до так званого Північного альянсу і боровся проти талібів.

Нагадаємо, президент Афганістану Ашраф Гані оголосив про відставку і покинув країну. Де він перебуває на поточний момент невідомо - у ЗМІ повідомляли про Оман, Узбекистан або Таджикистан.

Стаття з добірки новин:
Талібан захопив Афганістан
Наступна публікація