В Афганістані почали частіше гинути жінки і діти

За півроку в Афганістані на 55% збільшилася кількість жертв серед дітей і жінок на 6%.

Кількість жертв серед мирного населення на півночі Афганістану стрімко зростає, повідомила голова офісу з прав людини Місії ООН зі сприяння Афганістану (ЮНАМА-UNAMA) Жоржет Ганьон.

За даними правозахисниці, за перше півріччя поточного афганського року (почався 21 березня) в порівнянні з аналогічним періодом 2009 року кількість жертв зросла вдвічі. Насамперед, збільшилася кількість жертв серед дітей (на 55%) і жінок (на 6%).

Люди стають жертвами як підривної діяльності бунтівників, так і бойових дій, які веде в Афганістані військовий контингент НАТО.

"ISAF та афганські військовослужбовці також причетні до жертв серед мирного населення, що є результатом відпрацювання помилкових даних розвідки", - сказала Ганьон.

Ганьон наголосила, що більшість мирних афганських громадян гинуть з вини бойовиків. У той же час кількість жертв, викликаних діями військовослужбовців НАТО, у зв'язку зі скороченням бомбардувань з повітря скоротилася за перше півріччя приблизно на третину.

Дані правозахисниці багато в чому збігаються з даними представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста, які кілька днів тому також завили, що на півдні Афганістану кількість жертв і постраждалих серед цивільних осіб в результаті бойових і підривних дій зросла вдвічі.

Разом з тим, за даними представниці офісу з прав людини, зростання втрат серед мирного населення по всій території Афганістану за аналогічний період минулого року становила 31%.

Читайте також:

Афганський таліб відрізав 12-річній дружині ніс і вуха

У США судять солдатів, які вбивали афганців і розбирали тіла на трофеї

В Афганістані діти потрапили під перехресний вогонь НАТО і талібів

В Афганістані таліби публічно стратили вагітну жінку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: