В Афганістані призначено другий тур президентських виборів

Чинний президент Афганістану Хамід Карзай був змушений погодитися з висновками комісії про масові фальсифікації у першому турі виборів. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Незалежна виборча комісія Афганістану призначила другий тур президентських виборів на 7 листопада.

Підрахунок голосів після першого туру виявив масові порушення та фальсифікації. При цьому за попередніми результатами перемагав чинний президент Афганістану Хамід Карзай.

Висновки комісії з розгляду скарг не дозволили вважати отримані дані остаточними. Комісія визнала недійсним підсумки голосування на 210 ділянках у всій країні. В результаті тривалих переговорів між всіма учасниками політичного процесу за посередництва ООН і США вдалося досягти згоди про призначення другого туру виборів.

Раніше глава Афганістану довгий час відмовлявся прислухатися до західних дипломатів, які переконували в нелегітимності його перемоги на виборах.

Після оголошення другого туру Карзай заявив, що це рішення відповідає конституції і є "кроком вперед" для афганської демократії. Він також висловив сподівання на те, що активність виборців під час наступного голосування буде вища, ніж в першому.

У вересні було оголошено, що Карзай набрав майже 55% голосів, а його найближчий суперник Абдулла – 28%. Це дозволило Карзаю упевнено говорити про перемогу в першому турі. Але з урахуванням усіх порушень він не набрав 50% голосів, що не дозволило одразу оголосити його переможцем

За даними джерел в Кабулі, Карзай твердо упевнений, що західні країни, особливо Великобританія і США, змовилися, щоб "вкрасти у нього перемогу". Висновки комісії з виборчих скарг про масові вкидання бюлетенів, заявили джерела, розлютили президента.

Читайте також:

ООН визнала порушення на президентських виборах в Афганістані

США за вісім років вклали в Афганістан 110 млрд доларів

Франція більше не відправить до Афганістану жодного солдата

В Афганістані через вибори удвічі подорожчали автомати Калашникова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: