В Афганістані солдат-непалець відрізав голову командира талібів церемоніальним ножем

Рядовий відрізав голову талібському ватажкові спеціальним ножем кукрі, щоб доставити її на базу і пред'явити своєму начальству для впізнання.

Солдат-гуркха (найманець з Непалу) британської армії, що проходив службу в Афганістані, був відсторонений від служби після того, як обезголовив загиблого в бою командира загону талібів. Рядовий відрізав голову талібському ватажкові спеціальним ножем кукрі, щоб доставити її на базу і пред'явити своєму начальству для впізнання.

Інцидент стався в районі населеного пункту Бабаджі провінції Гельманд. Перший батальйон Королівської гвардії повинен був винести з поля бою труп загиблого таліба повністю, а не частково. Але навряд солдати взялися за справу, вони потрапили під сильний кулеметний обстріл. Тоді-то молодий гуркха і вирішив, що довести загибель високопоставленого таліба можна і за допомогою однієї голови.

Осквернення мертвого тіла в Афганістані вважають блюзнірством: згідно з місцевими традиціями, ховати труп слід цілком. Навіть у випадку, якщо тіло було розчленоване, відсутні частини повинні бути знайдені і поховані. Крім того, Женевська конвенція забороняє солдатам принижувати людську гідність противника.

Рядовий, відсторонений від служби, відправлений до Великобританії. Там він, мабуть, буде поміщений в казарму гарнізону Шорнкліфф, що в Кенті, під Фолькстоном. Він постане перед військовим трибуналом і у випадку, якщо буде визнаний винним, може відправитися у в'язницю.

Міністерство оборони розслідує інцидент. Представник військового відомства заявив: "Нам відомо про інцидент, і ми повідомили про нього афганській владі. Буде недоцільно давати які-небудь ще коментарі до завершення розслідування".

Колишній командувач британськими військами в Афганістані полковник Річард Кемп заявив: "Справа виглядає так, що цей солдат діяв не зі злого наміру, але, очевидно, мав хибне уявлення про свою поведінку. Гуркхи - дуже хороший полк, вони давно служать Британії та дуже хоробро воюють в Афганістані. У мене немає сумніву, що цю поведінку суворо засудять інші бійці полку, також як і всі солдати Британських збройних сил ".

Кривий ніж кукрі займає велике місце в непальській культурі як втілення бойового мистецтва гуркхів. Він застосовується не тільки як ефективна зброя ближнього бою, але і для роботи - наприклад, для рубки лісу і приготування їжі.

Інцидент стався в період особливої напруженості в лавах гуркхів, які воюють в складі обмеженого контингенту НАТО в Афганістані. Лише минулого тижня афганський солдат застрелив трьох британських військовослужбовців з Першого королівського стрілецького полку гуркхів і перейшов на бік талібів.

Читайте також:

Таліби напали на колону постачання НАТО на півночі Афганістану

Девід Петреус офіційно очолив війська в Афганістані

Будні військових у Афганістані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: