Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Достеменно невідомо, під чиїм контролем зараз перебуває Газні.

В Афганістан бойовики угруповання "Талібан" третій день намагаються захопити місто Газні на сході країни. Внаслідок запеклий боїв загинули десятки людей.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Таліби напали на Газні 9 серпня, наступного дня вони штурмували центр міста. За словами голови ради провінції Газні Аманулла Камрані, урядові сили контролюють лише будівлі управління поліції, апарату губернатора і ще деяких установ, решту міста наразі захопили бойовики.

Кореспондент агентства "Франс-прес" передає, що у Газні повно талібів, вони палять урядові установи і контролюють багато контрольно-пропускних пунктів, які встановила поліція.

Начальник штабу Афганської національної армії генерал Мохаммад Шаріф Яфталі, зі свого боку, стверджує, що військові далі контролюють "головні державні установи" і що нині триває операція зачистки проти талібів. За його словами, бойовики переховуються в житлових будинках, тому, щоб уникнути цивільних жертв, операція йде повільно.

Речник сил США в Афганістані підполковник Мартін О’Доннелл заявив, що авіація США бомбардує бойовиків у Газні, а афганські урядові сили "продовжують утримувати позиції і зберігати контроль над усіма центральними державними установами".

За словами депутата ради провінції Газні Насіра Ахмада Факірі, за три дні боїв загинули не менш ніж 80 афганських силовиків.

Нагадаємо, 30 червня президент Афганістану оголосив про офіційне припинення перемир'я з "Талібаном", проте закликав членів угруповання до мирного діалогу. Перемир'я було оголошене на нетривалий час – протягом відзначення священного місяця Рамадан. Проте, бойовики його не дотримувались, урядові  війська продовжували перемир'я в односторонньому порядку, 

Залиште свій коментар

Вибір редакції