В Афганістані завершилося голосування на президентських виборах

Влада подовжила роботу виборчих дільниць на годину, щоб дати змогу проголосувати всім. Багато афганців не змогли скористатися своїм правом через теракти.

В Афганістані закінчилося голосування на других в історії країни президентських виборах і почався підрахунок голосів.

В останню мить влада продовжила на одну годину роботу виборчих дільниць. Спостерігачі відзначають, що бойовикам руху "Талібан", швидше за все, вдалося понизити явку виборців в південних районах країни.

Попередні результати голосування будуть оголошені, як очікується, не раніше 22 серпня.

У день виборів таліби провели цілий ряд терористичних актів, з багатьох районів країни приходили повідомлення про ракетний обстріл виборчих дільниць, напади на сили безпеки, перестрілки й інші інциденти.

Перед виборами лідери талібів виступили з погрозами відносно громадян, які прийдуть на виборчі дільниці. У ряді районів країни голосування взагалі не проводилося через високу небезпеку терактів. За неофіційними даними, в південній провінції Кандагар в голосуванні прийняли участь на 40% менше виборців, ніж на президентських виборах 2004 року.

Із закликом прийти на виборчі дільниці до громадян країни звертався президент Хамід Карзай. Він є фаворитом президентської гонки, проте низька явка може не дозволити йому перемогти в першому турі.

У ході кампанії Карзая неодноразово звинувачували у вживанні адміністративного ресурсу і підготовці до фальсифікації виборів. Його головний суперник Абдулла Абдулла пообіцяв, що не визнає перемогу Карзая в першому турі й організовує протести "як в Ірані, лише з "калашниковими" в руках".

Представники ООН заявили, що вибори пройшли успішно, не дивлячись на хвилю насилля. На даний момент, уточнили вони, масових порушень виборчого законодавства не зафіксовано.

Читайте також:

В Афганістані таліби захопили виборчу дільницю

Бойовики відзначили початок виборів в Афганістані перестрілкою з поліцією

В Афганістані розпочалися президентські вибори

У столиці Афганістану бойовики захопили відділення банку

ВідеоВ Афганістані завершилося голосування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: