В Афганістані знайшли поклади сировини на трильйон доларів

Американські геологи виявили в Афганістані багатющі родовища міді, золота, кобальту та літію, які можуть перетворити країну на одного з основних експортерів сировини у світі.

В Афганістані виявлені не розроблені родовища корисних копалин, які американські фахівці оцінили приблизно в один трильйон доларів.

Як розповіло високопоставлене джерело в уряді США, в Афганістані є поклади міді, золота, кобальту, а також літію, який використовується у виробництві батарей для ноутбуків і портативних пристроїв.

Родовища настільки багаті, що, за словами чиновників, можуть перетворити Афганістан на одну з основних держав - експортерів сировини у світі. Як дізналася газета The New York Times, у службовій записці, підготовленій в Пентагоні, йдеться, що Афганістан може стати "літієвою Саудівською Аравією".

Родовища були виявлені групою американських геологів, які проводили дослідження під контролем представників Пентагону. Президента Афганістану Хаміда Карзая вже інформували про знахідку.

Поклади металів розташовані в різних регіонах країни, зокрема і в областях, що межують з Пакистаном і є місцем найбільш активних зіткнень військ НАТО з талібами.

За словами аналітиків, розробка родовищ може зайняти багато часу, але з самого початку роботи повинні залучити до Афганістану великі інвестиції і створити нові робочі місця для мешканців країни, у такий спосіб посприявши розвитку економіки цієї держави. Зараз значну частину прибутків афганці отримують в тіньовій сфері, зокрема, від виробництва наркотиків. Крім того, США та міжнародні організації регулярно виділяють Афганістану кошти.

Не виключено, що інвестиціями в розробку родовищ зацікавиться Китай.

Водночас фахівці побоюються, що виявлення покладів призведе до загострення зіткнень між урядовими військами і лідерами місцевих угрупувань. В Афганістані існує законодавство у сфері видобутку природних копалин, однак досвіду вирішення конфліктів у цій сфері в країні немає.

Американські геологи були відправлені до Афганістану в 2004 році. У науковій бібліотеці Кабула вони виявили документи, які вказували на можливість знаходження в країні покладів корисних копалин. Інформація про це була зібрана ще радянськими вченими в 1980-і роки, але розробку родовищ не змогли розпочати через безперервні воєнні дій в Афганістані.

Використовуючи складені радянськими дослідниками карти, в 2006 році американські геологи почали шукати місцезнаходження покладів. За допомогою новітнього устаткування вони обстежили майже 70 відсотків території країни.

Читайте також:

Президент Афганістану пригрозив перейти на бік талібів

Росія збирається відновити в Афганістані більше 100 радянських об'єктів

Паризький клуб списав зовнішній борг Афганістану

В Афганістані почалася наймасштабніша операція НАТО проти талібів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: